Děkujeme všem za náročnou, ale také krásnou sezonu 2018. Hezké podzimní dny

 
žádný další závod není zadán...
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Wings překvapil Dány, Randýsek bojuje

IR 2014, Mauretánie, 11. etapa: Intercontinental Rally jede pomalu do cíle! Pavel Režný se Sašou Semenovem včera zaskočil dánské jezdce. Dušan Randýsek opravuje, ale statečně se drží a míří do Dakaru. Dnes závodníci nesoutěží, přesouvají se do Senegalu. Máme nové fotky!

Ondrovi Nachtigallovi z WINGS - OffROAD Maraton (250) týmu se podařilo poslat pár fotek a informací ze včerejší (čtvrteční) jedenácté etapy Akjoujt - Nouakchott. Oficiální výsledky zatím nemáme. Podle jeho postřehů i zápisků Pavla Režného z WINGS šlo o etapu, kde bylo třeba použít navigaci a hlavu. Ondra s Honzou Režným v Toyotě Hilux našel dobrou cestu, před prvním kontrolním bodem byli dokonce před bowlerem dánského Glad.dk (254). Kdyby později nezůstali v dunách, překvapili by ještě více. Dánský tým se pere o první místo celkově s rakouským FRIRAIDem (po 10. etapě na něj ztrácel 47 minut). Tým je hodně soutěživý a hlavně závěr rally velmi prožívá. Když zjistil, že Toyota LC70 (251) s českou posádkou Pavel Režný a Saša Semenov jsou také před nimi, měli dokonce dojem, že první kontrolní bod český tým neprojel. A chtěli podávat protest. Pavel se Sašou ale "jen" našli perfektní zkratku. Dánská posádka se nakonec ještě sama dostala do problémů. Asi 30 kilometrů před cílem jí odešla spojovačka řízení. Tu nouzově opravila, ale rupla jim znovu. A naděje na co nejlepší výsledek byl pryč.

Dušan Randýsek jako jediný z VYPE racing týmu se také blíží k cíli. Se svým Arctic Catem jede v kategorii Buggy/UTV, ale srovnává se s výkony ostatních aut na trati. Po desáté etapě byl na devátém místě. A to jen kvůli tomu, že v deváté etapě musel být do cíle odtažen náklaďákem a dostal čtyřhodinovou penalizaci. Tehdy mu "odešel" variátor, který vyměnil za náhradní, takže už nejede s ostrým závodním a v plné "palbě", jakou by si představoval. Potrápilo ho i pár dalších věcí, ty drobnější opravuje za chodu na trase, ty větší odsouvá na přejezdy nebo do bivaku. Ale dle ostatních účastníků s neobyčejným nasazením drží stroj i sebe v chodu a snad i proto při něm stojí pověstné závodní štěstí. Všechny dosavadní etapy dojel v pořádku a s ostatními z týmu i s fanoušky pevně věří v Dakar.

Skvěle se do této doby držel a zlepšoval motorkář Aleš Černý z ALIMAXRACING týmu, který byl po desáté etapě průběžně čtvrtý za favorizovanými španělskými jezdci. Aktuální stav upřesníme po zveřejnění oficiálních výsledků.

Všichni účastníci Intercontinental Rally dnes přejíždí do Senegalu, trasa Nouakchott - St. Louis dlouhá 315 kilometrů tak není závodní. V sobotu ještě absolvují jednu plnohodnotnou etapu ze St. Louis do Lac Rose. A v neděli se všichni těší na závěrečné "defilé" u Růžového jezera. Dakar je blízko!

Všechny týmy můžete sledovat zde.
Pavel se Sašou po zdařilé etapě.
Pavel se Sašou po zdařilé etapě.
Merino v pneuservisu. Celkově dost zpomalil.
Merino v pneuservisu. Celkově dost zpomalil.
Glad se celý rok chystal na vítězství. Získá ho?
Glad se celý rok chystal na vítězství. Získá ho?
Ondra s Honzou při zakecání v duně.
Ondra s Honzou při zakecání v duně.
 
Závodník na motorce v průběhu etapy.
Závodník na motorce v průběhu etapy.
Pavel Režný přemlouvá velblouda ke spolupráci.
Pavel Režný přemlouvá velblouda ke spolupráci.
Rakouský FRIRAID si brousí zuby na vítězství.
Rakouský FRIRAID si brousí zuby na vítězství.
 

Publikováno: 31.01.2014

<<< zpět na přehled článků