BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Svitko vyhrál, Engel skončil, Valtr položil Phoenixe

Po včerejší vysilující etapě se závodníci vydali opět do dun. Fantasticky jel Slovák Štefan Svitko, který etapu vyhrál! Z Čechů se ale s Dakarem loučil Milan Engel. Martin Kolomý dojel čtvrtý. Na trase ještě vytáhl Jaroslava Valtra a Japonce Sugawarova.

Při desáté etapě Rallye Dakar se opět lámal chleba. Počasí znovu zahýbalo plánovanou délkou a závodníci končili na CP5. Hned od prvních metrů se do písku opřel slovenský závodník Štefan Svitko, který vyhrál! Průběžně je stále druhý a jak řekl v bivaku, když do cíle nejtěžší rallye světa dojede na bedně jako třetí, bude maximálně spokojený.

Z našich motorkářů závod skvěle rozjel Milan Engel. Zdálo se, že do cíle dorazí do TOP 20. Ale pár kilometrů před posledním kontrolním bodem zůstal v hodně náročném terénu stát kvůli poruše na stroji. Ostatní závodníci na trati mu nepomohli. Týmový kolega Honza Veselý se ho pokusil odtáhnout na laně, ale neúspěšně. Přes všechnu jejich snahu i celého týmu Milan Engel odstoupil. V jedné stopě tak bojují již jen dva čeští borci: průběžně 29. David Pabiška, který jede svoji desátou Ralley Dakar, a 72. Jan Veselý, jež po haváriích závodí hlavně silou vůle a jeho hlavním cílem je letošní ročník dojet co nejvíce ve zdraví.

Úspěch slavila automobilová posádka Mirek Zapletal s Maciekem Martonem, kteří dojeli sedmí!Průběžně jsou 13. Martin Prokop skončil 22. (průběžně 16.). Tomáš Ouředníček je v cíli na 36. pozici (52.). Dušan Randýsek s Rosťou Plným na výsledkové listině chybí.

Nejrychlejší český truck dnes dovedl do cíle Martin KOLOMÝ na 4. místě! Přitom na trase pomohl postavit na čtyři kola Phoenixe týmového kolegy Jaroslava Valtra, který si ustlal v dunách. A vytáhl i syna nejstaršího účastníka letošního ročníku Japonce Sugawara. Martin Macík zvládl náročnou etapu na 19. místě, Tomáš Vrátný na 22. Průběžně je z našich kamionů nejlepší 9. Valtr, následuje 15. Macík, 17. Vrátný a 21. Kolomý.

Do konce letošní Rallye Dakar zbývají tři etapy. Závodníci shromažďují poslední síly, je čas útočit na přední příčky!