17. října se na vás těšíme ve Vroutku u Podbořan!

 
SECTRON Offroad Maraton Vroutek u Podbořan
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

SkyBell

Články

Dakar: Prokop je sedmý, Tůma v TOP 20

Dakarský konvoj se z Peru přesunul do hor v Bolívii. Mnozí závodníci měli obavu ze změny klimatu i větší nadmořské výšky. Ale našim jezdcům se před dnem volna poměrně dařilo.

Dakarský konvoj se z Peru přesunul do hor v Bolívii. Mnozí závodníci měli obavu ze změny klimatu i větší nadmořské výšky. Ale našim jezdcům se před dnem volna poměrně dařilo.

První část speciálu byla kvůli nepříznivému počasí pro motorky a čtyřkolky zrušená. Špatné počasí zasáhlo už loni – šestá etapa se nejela vůbec.

Dnešní dakarský den byl ve znamení 758 kilometrů, z toho 313 km rychlostní zkoušky. Závodníci se museli srovnat s nadmořskou výškou kolem 2 500 m n. m. Před sebou ale mají volný den v La Paz, který by jim měl pomoci.

Přesun takto okomentovala dakarská legenda Pepa MACHÁČEK: „Z obrovských dun a z přijatelných teplot vyrážíme do chladu a vody. Čeká nás bahno, déšť a podle pořadatelů dokonce sníh.“ Závodníci si tedy rozhodně neodpočinou. A to jsou z těžkých písečných dun už dost vyčerpaní. „Nic horšího jsem snad v životě nejel. Písek byl ve středu tak rozsekaný a nakypřený, že se v tom nedalo závodit. Dostali jsme záhul, jako obvykle,“ popisoval náročné podmínky v páté etapě další dakarský matador David PABIŠKA. Jeho slova potvrzovaly záběry jízdy dalšího dakarského harcovníka Jana VESELÉHO, který se s terénem také popral úspěšně.

Ještě před koncem včerejší etapy se zdálo, že v cíli jako první bude náš nejrychlejší motorkář Milan ENGEL. Jenže problémy se vstřikováním způsobily, že mu několik kilometrů před tankovačkou došlo palivo, které nakonec sehnal od místních obyvatel. Kvůli 20minutové ztrátě si zapsal až 51. pozici. Dneska se ale dostal „zpět do sedla“ a dojel si pro 29. místo, nejlepší letošní výsledek. Celkově je 32. a stále je nejrychlejším českým závodníkem v jedné stopě.

Honza BRABEC skončil 42. (cel. 53.), David PABIŠKA 51. (57.), Petr VLČEK 63. (60.), Jan VESELÝ 83. (82.) a Gábina NOVOTNÁ 86. (86.).

V pozici české jedničky na čtyřkolce je Zdeněk TŮMA, který se dneska propracoval do TOP 20! Zajel 20. etapovou pozici a stejnou opanuje i v celkovém žebříčku. Jede vyrovnaně a všichni jsou zvědavi na jeho další výsledky. Stejně jako na výkony Pepy MACHÁČKA, který měl letos sice trochu náročnější rozjezd, ale včerejší 12. a dnešní 14. místo svědčí o pohodovém užívání si jízdy. Celkově ho najdeme dvě příčky za Zdeňkem Tůmou. A věříme, že první dvacítka se brzy otevře i pro něj.

Olga ROUČKOVÁ neboli Ollie stále dělá radost všem fanouškům a stejně jako druhá česká zástupkyně něžnějšího pohlaví úspěšně ukrajuje další kilometry. Dnes skončila 35 a celkově je kolem 40. místa.

Skvělý skok před dnem volna provedl Martin PROKOP s Jendou Tománkem ve fordu. Po etapové devítce se posunuli na 7. místo celkově! A to jim na šesté místo chybí pouhých 36 sekund. Dařilo se i Borisovi VACULÍKOVI s Martinem Plechatým, kteří skončili 22. a o 16 příček vylepšili své etapové umístění. Celkově jsou 28., poprvé mezi třicítkou nejrychlejších. Tomáš OUŘEDNÍČEK s Davidem Křípalem se pohybovali kolem 35. místa. Přesnou pozici upřesníme z oficiálních výsledků spolu s kamiony, které do cíle dorazí poslední.

Ford Martin Prokopa. Foto: Frederic Le Floch / DPPI
Ford Martin Prokopa. Foto: Frederic Le Floch / DPPI
 

Publikováno: 11.01.2018

<<< zpět na přehled článků