Děkujeme všem závodníkům za přízeň a jedinečné zážitky v sezoně 2019!

 
žádný další závod není zadán...
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Dakar: Prokop zajel nejlepší výsledek, Macík čtvrtý, Ouředníček má problémy

Po dnu volna se dakarská kola opět roztočila. Rychlost se zvýšila, protože v Bolívii postupně mizí písečné duny. Navíc jezdci vyrazili do maratonské etapy, v jejímž cíli si musí základní servis udělat sami bez asistence mechaniků.

Sedmá etapa z La paz do Uyuni měří 726 km s rychlostní zkouškou 425 km. „Z překrásného Peru, kde jsme jezdili v otevřeném prostředí bez vibrací, se v Bolívii letí po cestách, které jsou lemovány lidmi, takže navigaci vůbec neřešíte,“ popsal změnu terénu Josef Macháček, pětinásobný vítěz na čtyřkolce.

Během dne volna přišla dobrá zpráva z kliniky v peruánské Limě, kde leží zranění Ondřej KLYMČIW: „Ondra má za sebou důležitý krok! Operace dopadla dobře, bez komplikací. Stále je v umělém spánku, probouzet se bude zítra.“ Přidáváme se ke všem přáním uzdravení, které Ondrovi chodí napříč generacemi i národnostmi.

O tom, že sedmička nosí štěstí, se přesvědčila většina českých závodníků. Martin PROKOP s Jendou Tománkem zajeli nejlepší etapové umístění, skončili pátí a celkově drží sedmé místo. Na trati ale měli problémy. "Dnes to bylo to hrozně dlouhý a v první části nekonečnej měkkej písek, ve kterým jsme jeli asi 1,5 hodiny na jedničku max na dvojku… Děs běs… Pak zase tuny vody a bláta. Uvízli jsme na jednom drnu a měli kola ve vzduchu. Dojel nás tam Kuba Przygonski a konečných 300 km jsme mu jeli na nárazníku a cílem jsme projeli vedle sebe. Sice jsme tím zapadnutím ztratili 3 minuty,“ popsal rodák z Jihlavy.

S dakarskou stopou se dobře srovnal Boris VACULÍK, který má po svém boku Martina Plechatého. Ve dni volna si oba jezdci pořádně odpočinuli, aby s plnou vervou postupovali dále. A povedlo se – 22. místem v maratonské etapě srovnali svůj nejlepší výsledek a poprvé se posunuli do elitní 30. na 26 místo.

Dobré zprávy zatím nejsou o posádce Tomáše OUŘEDNÍČKA a Davida Křípala, kteří v průběhu sedmé etapy zřejmě uvízli někde na trase. Až budou nové zprávy, budeme vás informovat.

Pozice české jedničky na motorce neopustil Milan ENGEL. Také on si polepšil do TOP 30 na 29. místo. David PABIŠKA se po 48. místě posunul na 52. příčku celkově. Skvěle si vede dakarský nováček Jan Brabec, který v sedmé etapě vyjel 35. pozici a poprvé poskočil mezi prvních 50 nejlepších závodníků na 44. místo. Dařilo se také Petrovi VLČKOVI na 57. příčce, tu opanuje také v celkovém pořadí, poprvé se podíval do první šedesátky. Osmdesáté místo patří Honzovi VESELÉMU a vzhůru se posouvá také Gábina NOVOTNÁ, aktuálně 83.

V první dvacítce se objevili také dva naší jezdci na čtyřkolkách. Zdeněk TŮMA je 15. a Pepa MACHÁČEK 19. Ollie ROUČKOVÁ si také polepšila na 32. pozici. Parádní jízdou tedy kromě Tomáše Kubieny pokračují všichni naši čtyřkolkáři.

Pěkný pohled nabízí také tabulka kamionu. Martin Macík 5. místem v sedmé etapě udržel průběžnou čtyřku! Martin ŠOLTYS je 12. a Martin KOLOMÝ 14. „Kolomajz“ jede skvěle, od čtvrté etapy byl postupně 3., 6., 2. a 4. Kartami ale zamíchala třetí etapa, ve které dojel kvůli technickým problémům až 23. Proto se nyní nachází ve druhé desítce.

Liazka Martina Macíka jr.. Foto: Big Shock Racing
Liazka Martina Macíka jr.. Foto: Big Shock Racing
 

Publikováno: 13.01.2018

<<< zpět na přehled článků