Další závod jedeme 20. května v Jihlavě. Těšíme se na vás!

 
OffROAD Maraton Rokycany 2023
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Tankodrom Milovice

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

Polaris

Sabe

Enduristan

BSB s.r.o.

Birell

ARO Manyjak PRAHA

Šiklův Mlýn

Polaris

Pořadatel

Pořadatelem a vyhlašovatelem 18. ročníku seriálu závodů terénních vozů a 15. ročníku seriálu moto & atv je reklamní a PR agentura 24 hours agency, s.r.o. Seriál se jede jako neoficiální Mistrovství ČR.

 

Již od roku 1997 stojí agentura 24 hours agency s.r.o. u velkých offroad závodů. Toho roku se podařilo přivést na svět myšlenku realizace a v následném roce pak uspořádat první skutečný extrémní offroadový maratón na našem území a to čtyřiadvacetihodinovku v Dobřanech. Již od roku 1993 se aktivně společníci účastnili řady akcí a závodů, pořádaných prakticky po celé republice. Zkušenosti ze zaběhlé reklamní agentury a z vlastního ježdění v terénu dali dohromady a v květnu 1998 slavili úspěch na první RED BULL OFFROAD 24 hours v Dobřanech, z čehož se vyvinula pěkná tradice. Následně přišla poptávka o zorganizování menších závodů, ze kterých byl sestaven celorepublikový seriál. Tím se podařilo sdružit české a moravské offroaďáky. Agentura spolupracuje v různých regionech s řadou klubů. Dokonce se chuť závodit v seriálu přenesla i do sousedního Slovenska, kde se vytvořila úzká spolupráce. První ročník seriálu, nazvaný 4x4 Bohemia maraton 2000, odstartoval zcela novou éru offoradového závodění u nás. Agentura je garantem kvality, medializace a propagace, jistého základního servisu jezdcům i divákům. S přibývajícími ročníky doznává seriál solidnější image i celkovou kvalitu. Počáteční volná pravidla bylo třeba drobně poupravit podle aktuálního vývoje strojů a především vzít v potaz bezpečnost účastnících se lidí. Zpřísnění technických parametrů předcházelo zkvalitnění samotné organizace závodu (značení trati, signalizace, světelné tabule, časomíra, moderátor atd…). Jisté změny k lepšímu probíhají průběžně i v zázemí pro jezdce a diváky. Letos přicházíme s novým systémem časomíry, která by měla i zrychlit odbavení v registracích a na technických přejímkách.

 

Od roku 2003 k závodům terénních vozů, které se původně dělily pouze na dvě kategorie do a nad 2000cm³, přibyly ještě motorky a čtyřkolky. Pro ty je vyhlášen samostatný seriál. Jak je to tedy letos s OffROAD maratonem? Kdo v současné době stojí za tímto seriálem? Hlavou maratónů je dnes Ondra Nachtigall. Jakožto ředitel závodu zodpovídá za vše okolo fungování celého seriálu. Honza Šrajer, který bude tradičně stavět v převážné většině lokalit tratě, bude mít dále na svých bedrech asistenční služby, traťové komisaře a technické přejímky strojů. O administrativní záležitosti pečuje s pečlivostí sobě vlastní Liběna Nová. Aby byl realizační tým kompletní nesmíme opomenout představit dvorního fotografa Jirku Jonáše a šéfa filmového záznamu Honzu Hrubeš.  Hlavní časoměřič a majitel vynikající čipové časomíry je Michal Slabej. O běh všech elektrických zařízení pečuje Ladi Kolsky. A nebyla by to dobrá akce bez dobrého občerstvení za nějž ručí Vládík Suchý za V4 Catering a bez bystrého moderátora Mikro(fon)Míši.

 

24 hours agency, s.r.o.

 

Ondra Nachtigall
602 362 007
, nachtigall@offroadmaraton.cz
 
tratě, technické přejímky - Honza Šrajer   
604 179 689, srajer@offroadmaraton.cz

internet, PR, komunikace - Liběnka Nová   
nova@offroadmaraton.cz
 
foto - Jirka Jonáš   
jonas@offroadmaraton.cz 
 
časomíra - Jiří Bulan, IronTime 
www.irontime.cz