Děkujeme všem závodníkům za přízeň a jedinečné zážitky v sezoně 2019!

 
žádný další závod není zadán...
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Aktuálně

Češi bodují i na Africa Eco Race

Ve startovní listině závodu Africa Eco Race tradičně zvedá českou vlajku Tomáš Tomeček. Jeho tým Promet Excalibur a vyladěná tatra rozhodně ostudu nedělají. Vedle kamionu máme zastoupení i v automobilech díky Mirkovi Zapletalovi a jeho Offroad Sport týmu.

Zapletalův hummer letěl nad marockými pláněmi jako vítr. Čtvrtou etapu dokonce vyhrál, i když přijel do cíle s ohnutým předním ramenem a stanul v průběžném vedení závodu.

Ovšem poslední část v Maroku byla hodně rychlá (Tomeček uváděl, že jeli často na omezovač - 150 km/h) s kamenitým povrchem (Tomeček: „Klasická marocká rozbíječka…“) střídajícím se s pískem a řečišti. Kde se vzala, tu se vzala díra v diferenciálu, vytekl olej a diferenciál se zadřel. Odpojení zadní nápravy byla náročná operace a pak následná jízda jen na předek znamenaly až 26. místo v etapě a celkový posun jen na druhou příčku celkově. Ztrátu 50 minut lze nazvat jako velké štěstí. Do mauretánských písečných etap byl den volna, tedy dost času na regeneraci lidí i strojů.

Šestá etapa byla zrušena, protože počasí ukázalo svoji horší tvář. Závodníci by sice mohli jet, ale vrtulníky nevzlétly, takže bezpečnostní riziko rozhodlo o stopce. Spojení do pískových dun Mauretánie není zrovna nejpružnější, takže z výsledků víme jen, že po 6. etapě (5. ledna.) se bílý hummer nacházel stále na druhé příčce průběžného pořadí, přičemž ještě rychlejším byl jeden kamion Kamaz Antona Shibalova.

Ve výsledcích ze včerejší sedmé etapy ale Zapletala nevidíme a nevíme, co se tam odehrává.

Zapletal
Zapletal
Zapletal s Tomečkem na WP
Zapletal s Tomečkem na WP
 

Publikováno: 07.01.2015

<<< zpět na přehled aktualit