Děkujeme všem závodníkům za přízeň a jedinečné zážitky v sezoně 2019!

 
žádný další závod není zadán...
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Aktuálně

Dakar: Motorkáři mají zkrácenou trať

Dakarskou rally trápí vydatné deště, které poškodily dnešní trasu. Ta měřená proto bude začínat až na druhém kontrolním bodu, což způsobilo posun startovních časů.


Z této mapky máte představu, kolik a kde bylo rozhodnutím ukrojeno z dnešního pokračování maratónské etapy - mínus 276 km. V live timingu se vám při on-line sledování zobrazují waypointy (WP), ty ale CP ve skutečnosti neodpovídají,“ informuje o změně Jan Veselý.

Ten bude po velmi těžké etapě, při které dostala pořádně zabrat spousta závodníků i strojů, startovat ze 75. místa. Na všechny nejdříve čeká rychlá část, poté technicky náročný úsek vystřídaný asfaltkou a v závěru duny. V bivaku v Iquique se motorkáři a čtyřkolkáři setkají s posádkami aut a kamionů, které zde tráví volný den.

Naším nejlepších motorkářem je stále David Pabiška, který je průběžně 38. V sedmé etapě ho přitom letos poprvé předjeli další dva čeští jezdci v jedné stopě: Ondřej Klymčiw zajel třicátý nejlepší čas a Milan Engel, Pabiškův týmový kolega z SP Moto, si zapsal 37. pozici. Celkově se Klymčiw posunul na 33. pozici hned za Pabišku. Engel je 38, Jan Veselý stoupl na 59. příčku.

Skvělé sedmé místo průběžně si drží slovenský jezdec Štefan Svitko, který touží dojet letošní Dakar v první pětce. Ivan Jakeš je 13. 

Publikováno: 12.01.2015

<<< zpět na přehled aktualit