BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Aktuálně

České kamiony jsou v cíli Dakaru 2015

Loprais těsně pod stupni vítězů, Kolomý sedmý, Tomáš Vrátný čtrnáctý. Letos nedojel Martin Macík jr., který skončil v šesté etapě kvůli poruše liazky a neprojetí několika průjezdních bodů i cílem.

Aleš Loprais (
InstaForex Loprais Team), letos netradičně s manem, se v průběhu rally objevil na třetí pozici, většinu soutěže ale byl pod stupni vítězů - a to se nezměnilo ani v poslední etapě. Skončil 14. a celkově je na čtvrtém místě s téměř dvouhodinovou ztrátou na prvního Mardějeva. Za třetím Karginovem zaostal o více než hodinu. Kamazy tak letos potvrdily svoji sílu a obsadily všechny vítězné stupně.

Tatra s Martinem Kolomým, René a Davidem Kiliány z Buggyra Racing se v druhé půli rally držela na sedmém místě a s ním vstoupí i na sílovou rampu. Kolomý se během soutěže potýkal s technikou i riskantní rychlou jízdou, ale předvedl pěkný výsledek, který v příštím roce bude chtít určitě vylepšit. Letos ztratil více než čtyři hodiny na vítěze a necelé dvě hodiny na šestého Staceyho.

Tomáš Vrátný si jako šéf Bonver Dakar teamu přál hlavně úspěch Artura Ardavičuse. Nakonec je ale spolu s Milan Holáněm a Jaroslavem Miškolskim nejúspěšnější posádkou týmu. V Dakaru 2015 dojel 14. a již střádá plány na další ročník.
Další dvě posádky týmové posádky se umístily na 19. a 22. místě.

Do cíle letošní rally se z našich kamionistů nedostala jen posádka Martin Macík jr., Miloslav Janáček a Michal Mrkva KM racing teamu. V šesté etapě zadřeli diferenciál a neprojeli několika průjezdními body včetně cíle. S odstupem času Macík jr. označil svoji první jízdu na rally za volantem liazky jako obrovské zklamání, neuvěřitelný zážitek a hlavně zkušenost k nezaplacení v jednom. Po vyřazení organizátory celá posádka pokračovala spolu s konvojem letošní rally Dakar a nyní je, stejně jako ostatní, v Buenos Aires.

Výsledky 13. etapy TRUCK: 1. Stacey (Niz./Iveco) 20:31, 2. Van Vliet (Niz./MAN) +1:21, 3. Mardějev (Rus./Kamaz) +2:23, ...6. Kolomý (ČR/Tatra) +4:30, 14. Loprais (ČR/MAN) +13:17, 23. Vrátný (ČR/Tatra) +21:41.

Konečné pořadí: 1. Mardějev 42:22:01, 2. Nikolajev (Rus./Kamaz) +13:52, 3. Karginov (Rus./Kamaz) +51:00, 4. Loprais +1:56:37, ...7. Kolomý +4:07:29, 14. Vrátný +9:55:54