Přejeme všem závodnicím a závodníkům šťastný rok 2020 ve zdraví a s úsměvem!

 
Offroad Maraton Šiklův mlýn
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Aktuálně

16. sezonu OffROAD Maratonu otevřeli dakaristé

Na setkání s novináři odstartoval OffROAD Maraton 2015 ředitel seriálu Ondřej Nachtigall spolu s třemi dakarskými harcovníky, jež brázdí i českými maratony: Janem Veselým, Josef Macháčkem a Jaroslavem Valtrem.

Zkušení borci potvrdili, že jsou připraveni na letošní sezonu OffROAD Maratonu, kterou absolvují v rámci přípravy na Dakar 2016, či tuniskou El Chott Rally, jež Jan Veselý označil jako nejnáročnější rally na světě. Josef Macháček oproti loňské sezoně, ve které figuroval spíše jako divák, usedne za volant své buginy, Jaroslav Valtr zůstane věrný svému žlutému Jeepu a Jan Veselý odjede sezonu na Yamaze - nejčastěji "na malé", ale na dvou závodech předvede i svoji loňskou dakarskou krásku.

Začátek offroadové sezony se nezadržitelně blíží, první závod se jede 28. března 2015 ve Šternberku na Olomoucku. Maratonská sobota začíná v 7:30 startem čtyřkolek na dvě hodiny. V 10:00 se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři. V obou závodech jedou i starší junioři svou půlhodinu. Mezi 12:30 a 14:00 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A ve 14:30 zaburácí motory všech automobilů, které svedou čtyřhodinový boj. 

Letos začínáme na tradičním místě v netradiční délce závodu aut, protože jsme vyslyšeli přání několika posádek a některé závody zkrátili. Pěti a šesti hodinovky se zkracují o hodinu, místo dvanáctihodinovky se pojede deset hodin. Osmnáctý ročník 24hodinovky v Dobřanech zůstává celodenním závodem, jen se odehraje o měsíc později, tedy v červnu. Posádky tak budou mít možnost pořádně se rozjezdit a po nejtěžším klání dát stroje i sebe do pořádku během následující dvouměsíční offroadové pauzy,“ okomentoval změny v sezoně ředitel seriálu Ondřej Nachtigall.

Tradiční zůstává motivace do dalších bojů. Pořadatel Intercontinental Rally 2016 věnuje startovné na tento závod absolutně nejlepší automobilové posádce a nejúspěšnějšímu čtyřkolkáři a motorkáři.

Záznam ze setkání s novináři poběží na ČT4 ve Světě motorů premiérově v úterý 17. března ve 22:55 hodin s opakováním ve středu 18. března v 10:45 hodin. 
 
 
 
 
 
 
 

Publikováno: 13.03.2015

<<< zpět na přehled aktualit