Přejeme všem závodnicím a závodníkům šťastný rok 2020 ve zdraví a s úsměvem!

 
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Aktuálně

Rallye Dakar: Klymčiw se zranil, končí i Kubiena. Dařilo se Macíkovi a Prokovi

Třetí dakarská etapa přinesla smutnou zprávu z jedné stopy. Náš nejlepší motorkář Ondřej Klymčiw havaroval, uhodil se do hlavy a v bezvědomí byl převezen do nemocnice. Tam se podrobuje dalším vyšetřením.

Předčasně domů jede i čtyřkolkář Tomáš Kubiena, kterému krátce před cílem etapy explodoval motor. Tomáš je naštěstí bez zranění, ale letošní ročník nejtěžší rallye světa pro něj skončil.

Naopak radost českým barvám přivezl kamion Martina Macíka jr., který spolu s Františkem Škrobánkem a Michalem Mrkvou vyjel parádní čtvrté místo! Po 15. a 10. umístění z předchozích etap sedlčanská liazka vystoupala až na průběžné páté místo. Martin Šoltys ve svém premiérovém ročníku na dakarské rally zajel spolu s navigátorským veteránem Josefem Kalinou a mechanikem Tomášem Šikolou skvělé 12. místo. Tatra s jejich jmény je průběžně patnáctá. Tatra Aleše Lopraise nabrala velkou ztrátu. Cílem projela jako 17. a z průběžného stříbra klesla na 7. místo. Ve třetí etapě se nedařilo ani Martinovi Kolomému s Rostislavem Plným a Jiřím Strossem. Zatímco jsou první tři české kamiony v cíli, oni ještě bojují na trati.

Skvělý výsledek navzdory převrácení vozu získal Martin Prokop s Janem Tománkem ve fordu. Dojeli osmí a posunuli se do TOP 10 na deváté místo. Po včerejších problémech pěkné zadostiučinění. Boris Vaculík s Martinem Plechatým skončili 39. (pr. 36.), Tomáš Ouředníkem s Davidem Křípalem se objevili až ve druhé padesátce na 51. pozici (52.). Dakarské trasy a technika jim dávají opravdu zabrat.

Mezi českými motorkáři dnes nejlépe dojel Milan Engel na 32. pozici (průběžně 34.). O šest příček za ním se umístil Jan Brabec (77.) a na 44. místě skončil David Pabiška (47.). Další čeští jezdci v jedné stopě: 79. Petr Vlček (71.), 90. Jan Veselý (92.), 108. Rudolf Lhotský (111.), 114. Gabriela Novotná 102.).

Na čtyřkolkách dále pokračuje pětinásobný vítěz Josef Macháček, který třetí etapu dokončil na 16. pozici (pr. 24.). Zdeněk Tůma bojuje s dunami, jak nejlépe umí – dnes byl v cíli jako 33. (29.). Olga Roučková dojela 42. (42.).

FB Ondřeje Klymčiwa
FB Ondřeje Klymčiwa
 

Publikováno: 08.01.2018

<<< zpět na přehled aktualit