Přejeme všem závodnicím a závodníkům šťastný rok 2020 ve zdraví a s úsměvem!

 
Offroad Maraton Šiklův mlýn
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Aktuálně

Aleš Loprais v letošním Dakaru končí

V letošní Rallye Dakar už neuvidíme kamion Aleše Lopraise. Ve čtvrté etapě svoji Královnu položil na bok v dunovém trychtýři, ze kterého se už nedostal.

Zklamaný závodník k události řekl: "Já osobně duny miluju a vždy v nich hodně vyděláváme. Jenže dnes to bylo o něčem jiném. Hned po startu odešel posilovač řízení a v jednom velkém stoupání nám do toho ještě vypovědělo poslušnost turbo. Zvažovali jsme, zda se vůbec pustíme do dun a následně jsme to riskli," vysvětlil Aleš Loprais, který v dakarské rallye startoval pojedenácté.

Jeli na 40% výkon a zvládli téměř 90 % dun. Ale ten zbytek se jim stal osudným. "Celou dobu jsme jeli na želvu a nejnižší možný stupeň s 1 atmosferou tlaku v pneumatikách. Jiná volba nebyla. Poslal jsem Queenu do jednoho trychtýře, který bychom za normálních okolností lehce zvládli, ale v dané konstalaci to prostě nevyšlo. Sesunula se z prudké duny - měl jsem plyn na podlaze, ale výkon tam nebyl. Protiduna byla velmi strmá, ale pád byl relativně do měkkého, takže nás nic kromě duše nebolí," popsal celý incident závodník a dopověděl, že se plně hlásí k odpovědnosti za nevydařenou etapu.

Poděkoval také svojí posádce. "Speciálně Lukáši Jandovi, který "jako ´nováček´ fungoval famózně" a rovněž Ferranovi, jehož navigace je brilantní. Děkuji také týmu, který makal s maximálním vypětím. A i když jsme vysněného cíle nedosáhli, není všem dnům konec,"ukončil synovec Karla Lopraise, šestinásobného vítěze v kategorii kamionů.

Česká posádka kamionu předčasně skončila po Ondrovi Klymčiwovi, který po havárii leží v umělém spánku v nemocnici, a Tomáši Kubienovi, jemuž těsně před koncem třetí etapy explodoval motor čtyřkolky. Stejně jako posádce kamionu Aleše Lopraisa se mu ale naštěstí nic nestalo.

Foto: Petr Lusk
Foto: Petr Lusk
 

Publikováno: 10.01.2018

<<< zpět na přehled aktualit