V sobotu 13.6.2020 se jede v Dobřanech u Plzně! Sledujte naše průběžné zpravodajství!

 
Offroad Maraton Dobřany
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Aktuálně

Ján Zaťko by si zasloužil cenu Fair play

V letošní Africa Eco Race závodili i dva slovenští motorkáři - Martin Benko a Ján Zaťko. Martinovi v desáté etapě vypověděl službu stroj a skončil tak kousek před cílem. Velmi zajímavý příběh se pojí s Jánem, který rallye absolvoval v 62 letech.

Slovenský závodník Martin Benko obhajoval třetí místo a už už to vypadalo, že bude úspěšný. Jenže zaúřadovala desátá etapa. První informace o nepříjemném pádu se sice naštěstí nepotvrdily, ale po výsledku bylo i tak. Stalo se tak kvůli Benkově KTM, která přestala dobíjet. Jezdec se pak sice dostal do bivaku, ale stroj ne, a tak do 11. etapy neměl na čem vyrazit.

Benkovu kolegovi Jánu Zaťkovi je neuvěřitelných 62 let. Loni skončil čtvrtý a velmi rychlý by byl i letos, kdyby ho nebrzdily následky pádu v Maroku a nachlazení, které si přivezl ještě z přejímek ve francouzském Mentonu. V závodě prožil velmi zajímavou příhodu, která si říká o cenu Fair play. Henriku Rahmovi ze Švédska, Zaťkovu soupeři v boji o druhé místo v kategorii +450, došel na trati benzín. Zaťko přijel, neváhal a ze svého mála mu odlil. Rahm poděkoval a odjel si pro stříbrnou příčku. Zaťko se vydal za ním, jenže v písku zapomněl víčko od nádrže. Až do konce etapy proto musel řídit jednou rukou, aby mohl druhou zakrývat hrdlo nádrže. V terénu, v písku, se zraněnými žebry... Tenhle železný muž by to nikdy nevzdal.

 

Publikováno: 14.01.2018

<<< zpět na přehled aktualit