Děkujeme všem závodníkům za přízeň a jedinečné zážitky v sezoně 2019!

 
žádný další závod není zadán...
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Dakar 7. etapa: Loprais první!

Sedmička se ukázala jako šťastná pro Aleše Lopraise za volantem manu, která projela cílem sedmé etapy jako první s náskokem více než pěti minut na De Rooye. Průběžně je pátý.

Do prvního kontrolního bodu přijel v nejrychlejším čase překvapivě De Rooy a 25 minut za ním druhý Martin Kolomý a třetí Stacey. Aleš Loprai rozjížděl etapu z pátého místa. To bylo po nějakých necelých 80 km. Druhé CP se nekonal a ve třetím, kolem 120. km, se začal do hry vracet Nikolajev. Ale o kousek dál, na 150. km s pátým kontrolním bodem, se situace dost změnila. Loprais se nejdříve zasekl na CP4 na 24. místě!, ale na CP 5 už byl první! Před De Rooyem jej dělila necelá minuta a od třetího Ardacichuse přes dvě minuty. I dál to bylo zajímavé. Vrátný 16. a Kolomý 18. na příčce. Do CP 7 se toho příliš nezměnilo, jen Vrátný poskočil o dvě pozice dopředu a Kolomý dokonce na 11. místo. Pak nás trochu zamrazilo, když se na CP 8 objevil Sotnikov a nikdo další. Ale došlo jen k nějaké systémové chybě, protože nikdo další sem nejel a všichni se začali objevovat na dalším CP, tedy o 40 km dál v cíli. Podle všeho to vypadá, že dnes Aleš Loprais ukázal, jak se na lopatě sedí a zvítězil s rezervou 6 minut na druhého De Rooye. Samozřejmě ještě nemáme konečné výsledky a případné penalizace, ale vypadá to slibně. Kolomý je také v cíli zatím na 9. místě. Doufejme, že to vydrží v desítce.
Pro zajímavost, Tatra týmu Bonver projekt č. 515 Kazacha Ardavichuse byla na CP 4 první s náskokem 2 minuty!!! V cíli je ale zatím dřív Tatra jeho stájového kolegy Tomáše Vrátného, zatím na 21. místě.
 

Publikováno: 10.01.2015

<<< zpět na přehled článků