Děkujeme všem závodníkům za přízeň a jedinečné zážitky v sezoně 2019!

 
žádný další závod není zadán...
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

37. ročník Rally Dakar je u konce i s našimi motorkáři

Do cíle letošní rally se dostali čtyři motocyklisté v českých barvách: 20. Ondřej Klymčiw, 24. David Pabiška, 30. Milan Engel a 39. Jan Veselý, jež jako jediný „z našich“ jel bez podpory týmu.

I poslední etapu letošní rally trápilo počasí. Pořadatelé ji proto zastavili na 101. kilometru měřeného úseku kvůli nebezpečí, jež hrozilo na kluzkém povrchu. Etapové vítězství tak slavili slovenští jezdci, první Ivan Jakeš a druhý Štefan Svitko, jež v celkovém hodnocení skončil pátý a Jakeš osmý. Štefan Svitko se toužil dostat do první „pětky“ a povedlo se!


Foto:
BARTH Racing

Naším nejúspěšnějším mužem na motorce byl Ondřej Klymčiw, nováček letošní soutěže, jež závodil pod křídly týmu Barth Racing. Sám hovořil o tom, že jede hlavně sbírat zkušenosti. Ale vysněná laťka v týmu byla TOP 20, a ta se splnila. I když ne zadarmo. "Jsem rád, že je to za mnou. Měl jsem dnes trochu starosti s tím, abych si pohlídal tu dvacátou pozici. Byl za mnou dvě a půl minuty hodně rychlej kluk z Brazílie, takže jsem vyrážel za ním do prachu. Už v tom prachu, než začalo pršet, jsem ho dotáhl a předjel. Potom i toho Rumana, co byl na dvaadvacátým místě,“ uvedl Klymčiw na sociální síti týmu, který dodal, že „chvílemi to bylo vostrý“, ale je rád, že je živý a zdravý. A stejně jako všichni ostatní se těší domů.


Foto: SP Moto Dakar Team

Cílovou etapovou fotku na profilu SP MOTO Dakar Teamu zveřejnili i David Pabiška a Milan Engel. Týmoví kolegové také dali do letošního ročníku, co šlo. Pabišku potkalo bloudění i lehká fobie, Milan Engel si nejvíce „sáhl na dno“ při včerejším pádu, který jím značně otřásl a nechal stopu na jeho helmě. „Pokřtění“ nováčka soutěže ale proběhlo naštěstí bez následků a oba jezdci mohou říct: "Dali jsme to!" Pabiška letos jako 24., Engel o šest příčet za ním.


Foto: FB Jana Veselého

Kupu fanoušků má i šestinásobný účastník Rally Dakar Jan Veselý, který jako jediný český jezdec byl sám sobě servismanem, masérem i psychologem. Všichni si přáli, aby dojel! Letos totiž startoval po dvou nevydařeným ročnících – v roce 2013 předčasně skončil pro technické problémy, o rok později kvůli vině organizátora. Letos je v cíli, a to na skvělé 39. pozici!

Jediným z našich jezdců v jedné stopě, který letos neviděl cíl, je třetí nováček Zdeněk Gottwald, který se potýkal s technickými problémy svojí Husqvarny. Naposledy se ve čtvrté etapě "pral" s prokluzující spojkou, kvůli které zůstal až do rána v poušti. A i přes obrovskou snahu se mu nepodařilo dostat do bivaku. Jak ale víme, na Rally Dakar nezanevřel a budeme držet pěsti, aby se on i další naši závodníci objevili "v plné polní" na startovní rampě čáře příštího ročníku nejtěžší dálkové soutěže.

Výsledky 13. etapy MOTO:1. Jakeš (SR/KTM) 52:06, 2. Svitko (SR/KTM) +45, 3. Price (Austr./KTM) +1:07, ...20. Klymčiw +12:10, 22. Pabiška (ČR/KTM) +15:13, 29. Engel (ČR/KTM) +20:15, 44. Veselý (ČR/KTM) +29:32.

Konečné pořadí: 1. Coma (Šp./KTM) 46:03:49, 2. Goncalves (Portug./Honda) +16:53, 3. Price +23:14, ...20. Klymčiw +6:37:39, 24. Pabiška +7:17:13, 30. Engel +9:52:35, 39. Veselý +16:40:07

 

 

Publikováno: 17.01.2015

<<< zpět na přehled článků