BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Kolomý vyhrál etapu, Svitko je průběžně první!

Třetí etapa Rallye Dakar přinesla pády, technické problémy, ale také skvělé zprávy českým i slovenským barvám. Martin Kolomý se svojí Tatrou vyhrál etapu, motorkář Štefan Svitko vede celkovou tabulku!

Dneska to bylo napínavé. Motorkář Rudolf Lhotský měl trochu smolný den, spadl, ale do cíle se dostal v pořádku i se strojem. Původně dojel na 76. místě, ale penalizace soupeřům ho posunula o příčku výše. Celkově je nyní 87. Rozdané minuty navíc mimo naše řady pomohly i dalším českým jezdcům v jedné stopě. Jan Veselý skončil 66. (65.), Milan Engel 47. (50.), David Pabiška 42. (42.) a Ondřej Klymčiw 21. (23.).

Slovák Štefan Svitko měl skvěle rozjetou rally a dnes byl v cíli těsně pod bednou. V průběžném pořadí se nejdříve uvelebil na druhé pozici, ale minutová penalizace Španělu Barredovi ho vyšvihla na úplný vrchol! A do čtvrté etapy nastoupí v pozici vedoucího jezdce.

Fantastický závod dnes předvedl i Martin Kolomý. Slavil svoje první letošní dakarské vítězství! Škoda desetiminutové penalizace ze včerejška, která ho posunula na šesté místo celkově. Martin se ale usmívá a je odhodlaný dát do dalších kilometrů vše, co umí.

Dařilo se i dalším českým truckům: Martin Macík ml. dojel 8. (celkově je 11.), Aleš Loprais 9. (7.), Tomáš Vrátný 19. (16.), Jarda Valtr 32. (35.) a Robert Randýsek 41., stejně je i celkově.