Přejeme všem závodnicím a závodníkům šťastný rok 2020 ve zdraví a s úsměvem!

 
Offroad Maraton Šiklův mlýn
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Články

Pět českých kamionů v TOP 20!

V první maratonské etapě zazářily české kamiony. Celá pětice se vešla mezi nejlepších 20. Mezi auty Martin Prokop převrátil svoji toyotu přes střechu, ale dojel v pořádku do cíle. Z českých motorkářů byl nejrychlejší Ondřej Klymčiw.

Dakarské závodníky dnes prověřila maratonská etapa dlouhá 619 km s měřenými 419 km. V bivaku si nyní musí poradit bez pomoci mechaniků. Potkají se nimi až ve čtvrtek večer v Bolívii.

Jako první z našich byl v cíli motorkář Ondřej Klymčiw na 33. místě (celkově 20.). Milan Engel skončil 42. (46.), David Pabiška 46. (44.), Honza Veselý 74. (67.), Rudolf Lhotský 101. (90.). Slováci Štefan Svitko a Ivan Jakeš dojeli 12. a 13., Svitko je celkově 4., Jakeš 12.

Ani jedna z českých automobilových posádek se nevešla do první třicítky. Martin Prokop navíc během etapy obrátil svoji toyotu přes střechu. On i Jan Tománek jsou ale v pořádku a do cíle se dostali jako nejrychlejší automobilový tým v českých barvách na 32. místě. Mirek Zapletal s Maciekem Martonem skončili 36., Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem 50., Josef Macháček s Martinem Plechatým 56. Dušan Randýsek s Rosťou Plným si zapsali 91. pozici.

Mezi kamiony to vřelo. Martin Kolomý se celou etapu držel špičky závodního pole a cílem nakonec profičel jako 8. Hned za ním s odstupem 1,05 minuty projel Aleš Loprais. Na 13. místě se usadil Martin Macík ml., o pět příček dále Tomáš Vrátný a dvacítku nejlepších uzavřel Jaroslav Valtr. Hned pět českých kamionů skončilo v TOP 20! Všechny kamiony si drží stejnou příčku jako v dnešním závodu i v průběžném pořadí, až na Jaroslava Valtra, který se posunul původně na 22. pozici, po penalizaci na 23.


www.buggyra.com
www.buggyra.com
 

Publikováno: 06.01.2016

<<< zpět na přehled článků