17. října se na vás těšíme ve Vroutku u Podbořan!

 
SECTRON Offroad Maraton Vroutek u Podbořan
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Zikmund Trading Agency

Články

Svitko ve znamení čtyřek, čtyři české kamiony i v TOP 20

Šestá etapa Rallye Dakar se stejně jako ty předchozí odehrávala ve velké nadmořské výšce a v zimě. Ranní teplota se pohybovala kolem 4 °C. Naším nejlepším motorkářem byl opět Klymčiw, mezi auty Prokop a nejrychlejší český kamion řídil Kolomý. Valtr se letos podruhé proboval do první desítky.

Po včerejším odstoupení Aleše Lopraise přišla smutná zpráva i ze slovenského tábora. Motorkář Ivan Jakeš v páté etapě vážně havaroval a zranil si obě nohy. Navzdory bolesti chtěl nastoupit na start, ale po 20. kilometrech jízdy spojovací trasou zjistil, že je to nad jeho síly. A z letošní rallye odstoupil.

Již jediný Slovák na motorce Štefan Svitko nenechal nic náhodě. Do cíle dojel jako čtvrtý! Samé čtyřky ztratil i na prvního Price - 4:44 min. A čtvrtý je i celkově.

Ondřej Klymčiw nenarušil letošní tradici a cílem projel jako první motorkář v českých barvách. Zapsal si 27. pozici, celkově je 22. Své letošní nejlepší umístění si zopakoval David Pabiška, který skončil do první čtyřicítky na 37. příčce (průběžně je 39.). Milan Engel ho následoval na 40. místě. (42.). Honza Veselý se v cíli objevil jako 65. (63.), Rudolf Lhotský jako 100. (89.).

Hned čtyři české trucky se umístily v TOP 20! 7. Martin Kolomý, 10. Jaroslav Valtr, 14. Martin Macík ml. a 17. Tomáš Vrátný. Kolomý je průběžně 6., Macík 13., Valtr 18., Vrátný 19. Robert Randýsek dojel 42., celkově se nachází na 47. příčce.

A dvě české posádky se vešly do první třicítky aut! Martin Prokop skončil s opravenou toyotou 23., Mirek Zapletal 29. Průběžně je Prokop 18. a Zapletal 24. S problémy a se ztrátou přes 40 minut se potýkal Tomáš Ouředníček, který z více než 60. pozice postupně zrychloval, až projel cílem jako 49. Průběžně je 43.

www.buggyra.com
www.buggyra.com
 

Publikováno: 08.01.2016

<<< zpět na přehled článků