V sobotu 13.6.2020 se jede v Dobřanech u Plzně! Sledujte naše průběžné zpravodajství!

 
Offroad Maraton (místo upřesníme)
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Zikmund Trading Agency

Články

Na Dakaru skončil Klymčiw i Lhotský, Valtr je v TOP 10!

Druhá půlka Dakaru ukazuje svoji drsnou tvář. S rallye se loučili dva naši motorkáři. Devátá etapa musela být zkrácena kvůli úmornému horku, které si vybíralo daň na zdraví mnoha závodníků. Dařilo se ale například Tomáši Vrátnému či Jaroslavu Valtrovi.

Motorkář Ondřej Klymčiw havaroval a se zlomenou nohou skončil v nemocnici. Rudolf Lhotský zkolaboval a letos se do cíle rallye také nepodivá. Jan Veselý jel ve velkých bolestech po posledních zraněních. Ale devátou etapu nakonec dojel. Spolu s Davidem Pabiškou (průběžně 33.) a Milanem Engelem (34.) je již jediným českým zástupcem v jedné stopě. Jeho hlavním přáním je letošní ročník dojet co nejvíce v pořádku. Zatím se drží na 71. pozici.

Slovák Štefan Svitko jede fantasticky a po dnešní etapě je průběžně 2.! Fanoušci mu drží pěsti jako o život, aby zdraví, forma i stroj vydrželi a výtečný jezdec slavil na konci bednu!

Etapa se povedla také našim týmům v autech, mimo Tomáše Ouředníčka. Dušan Randýšek s Rosťou Plným zajeli svůj nejlepší letošní výsledek! V malé buggy projeli cílem jako 34. Stejně se dařilo i Mirkovi Zapletalovi, který vůbec poprvé porazil 18. Martina Prokopa a skončil 15.! Průběžně je 19., Prokop 15., Randýsek 52. Tomáš Ouředníček se dostal do problémů, při 53 posádkách v cíli byl ještě na trati.

I závodníci v kamionech byli rádi, že se nejede celá plánovaná etapa. Horko bylo k padnutí, což potvrzovali kolabující závodníci okolo trati. Výtečně se „utrhl“ Tomáš Vrátný, který dojel do cíle jako sedmý! Hned za ním se umístil Jaroslav Valtr, jež se průběžně posunul do první desítky na 9. místo! V etapě měl sice tři defekty, ale naštěstí nemusel opravovat. Martin Macík ale ano, navíc se hrabal z dun a byl rád za 21. pozici (pr. 12.). Martin Kolomý skončil 33. (22.). Vrátný je celkově 16., Robert Randýsek 39. (dnes 32., nejlepší etapový výsledek).

FB Barth racing teamu a Ondřeje Klymčiwa
FB Barth racing teamu a Ondřeje Klymčiwa
 

Publikováno: 12.01.2016

<<< zpět na přehled článků