ARO Manyjak PRAHA

Články

Svitko stále druhý, Randýsek s Plným skončili

Dnes proběhla jedna z rozhodujících etap dakarské rallye. Nejtěžší podnik světa se blíží ke konci a náročný terén vyžaduje plné soustředění a velkou flexibilitu jezdců i týmů.

Závodníci opět jeli v úmorném vedru a na pokraji sil. V průběhu závodu motorek, když už byli vedoucí jezdci v cíli, organizátoři zkrátili etapu na CP2 a tím zkomplikovali výsledné tabulky. V té chvíli byl v cíli Štefan Svitko na 7. místě a stále jako druhý jezdec průběžně za vedoucím Price.

Z našich motorkářů již pokračují jen David Pabiška a Jan Veselý. Pabiška dojel 34., průběžně je do první třicítky na 29. pozici. Jan Veselý skončil 71. (průběžně 69.).

Vypadá to, že automobilovému závodníkovi Martinu Prokopovi zalíbily 16. Na svém premiérovém Dakaru si ji dnes zapsal počtvrté! A stejnou příčku si drží i průběžně. Do TOP 20 se vešel i Mirek Zapletal, který zajel 19. nejrychlejší čas a průběžně je zatím těsně před Prokopem. Tomáš Ouředníček skončil 44. (průběžně 49.). Smutná zpráva přišla od Dušana Randýska a Rosti Plného, kteří v Dakaru nepokračují. Kvůli poruše motoru se jim nepodařilo dorazit na start dnešní etapy a byli diskvalifikováni.

Jako jeden tým dnes cílem profičely první dva české kamiony. Jaroslav Valtr a Martin Kolomý na 7. a 8. místě. Valtr zřejmě zůstane 9. průběžně, Kolomý bude do první 20. Tomáš Vrátný si zapsal 18. příčku a průběžně je 16. Martin Macík se několik hodin zaseknul na WP3. Z páteční zprávy víme, že on i celá posádka dorazili v pořádku do bivaku. Ve výsledkové listině ale zatím chybí.