BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Valtr a Svitko letěli rychle a na jistotu

Předposlední dakarská etapa byla ve znamení rychlosti, hlavně u kamionů. Na 267 měřených kilometrech byl nejúspěšnějším Čechem Jaroslav Valtr s Pepou Kalinou, kteří se cílem prořítili jako čtvrtí! Průběžně se udrželi 8.

Martin Kolomý si zapsal 9. příčku, celkově je 16. Patnáctka ve 12. etapě i v průběžném pořadí patří Tomáši Vrátnému. O tři místa za ním si chuť spravil Martin Macík, který včera dojížděl jako poslední po více než 4 hodinové opravě kardanky a všeho, co její roztržení způsobilo. Robert Randýsek byl 36. O dvě pozice dále je průběžně.

Svůj nejlepší letošní výsledek, 60. místo, zajel motorkář Honza Veselý, který po pádech úspěšně míří k cíli! Poslední nejtěžší etapu se 481 měřenými kilometry má za sebou, stejně jako všichni ostatní závodníci. Zítra je čeká „jen“ 181 ostrých kilometrů. Druhý český motorkář v dakarské poli David Pabiška skončil 34. a v celkové tabulce uzavírá první třicítku. Jak sám říká, jeho desátý „Dakar“ je takový divný. Ty „pravé dakarské etapy“ začaly až po půlce rallye, kdy už neměl tolik sil a navíc přišlo úmorné vedro. Ale s tratí i vším okolo se pere na výbornou.

Štefan Svitko – to je nejsledovanější jezdec v jedné stopě minimálně všemi slovenskými a českými offroaďáky. Dnes jel opět výtečně s kontrolou soupeřů a v cíli byl 4. Stále si drží průběžné stříbro!

Automobilový závodník Martin Prokop se 14. etapovým místem dostal v průběžné tabulce těsně před 15. Mirka Zapletala, který dnes na trati uzavřel první 20. Tomáš Ouředníček skončil kolem 32. místa.

Zítra se jede poslední etapa Rally Dakar 2016. Držíme pěsti, aby všichni Češi pokračující k cíli projeli poslední letošní lajnou!

Předčasně se loučili: motorkáři Ondřej Klymčiw, Rudolf Lhotský a Milan Engel, Josef Macháček s Martinem Plechatým a Dušan Randýsek s Rostislavem Plným s buginami a Aleš Loprais s kamionem.