17. října se na vás těšíme ve Vroutku u Podbořan!

 
SECTRON Offroad Maraton Vroutek u Podbořan
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

GSMKEY.CZ

Články

Valtr a Svitko letěli rychle a na jistotu

Předposlední dakarská etapa byla ve znamení rychlosti, hlavně u kamionů. Na 267 měřených kilometrech byl nejúspěšnějším Čechem Jaroslav Valtr s Pepou Kalinou, kteří se cílem prořítili jako čtvrtí! Průběžně se udrželi 8.

Martin Kolomý si zapsal 9. příčku, celkově je 16. Patnáctka ve 12. etapě i v průběžném pořadí patří Tomáši Vrátnému. O tři místa za ním si chuť spravil Martin Macík, který včera dojížděl jako poslední po více než 4 hodinové opravě kardanky a všeho, co její roztržení způsobilo. Robert Randýsek byl 36. O dvě pozice dále je průběžně.

Svůj nejlepší letošní výsledek, 60. místo, zajel motorkář Honza Veselý, který po pádech úspěšně míří k cíli! Poslední nejtěžší etapu se 481 měřenými kilometry má za sebou, stejně jako všichni ostatní závodníci. Zítra je čeká „jen“ 181 ostrých kilometrů. Druhý český motorkář v dakarské poli David Pabiška skončil 34. a v celkové tabulce uzavírá první třicítku. Jak sám říká, jeho desátý „Dakar“ je takový divný. Ty „pravé dakarské etapy“ začaly až po půlce rallye, kdy už neměl tolik sil a navíc přišlo úmorné vedro. Ale s tratí i vším okolo se pere na výbornou.

Štefan Svitko – to je nejsledovanější jezdec v jedné stopě minimálně všemi slovenskými a českými offroaďáky. Dnes jel opět výtečně s kontrolou soupeřů a v cíli byl 4. Stále si drží průběžné stříbro!

Automobilový závodník Martin Prokop se 14. etapovým místem dostal v průběžné tabulce těsně před 15. Mirka Zapletala, který dnes na trati uzavřel první 20. Tomáš Ouředníček skončil kolem 32. místa.


Zítra se jede poslední etapa Rally Dakar 2016. Držíme pěsti, aby všichni Češi pokračující k cíli projeli poslední letošní lajnou!

Předčasně se loučili: motorkáři Ondřej Klymčiw, Rudolf Lhotský a Milan Engel, Josef Macháček s Martinem Plechatým a Dušan Randýsek s Rostislavem Plným s buginami a Aleš Loprais s kamionem.
FB Buggyra Racing
FB Buggyra Racing
 

Publikováno: 15.01.2016

<<< zpět na přehled článků