BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

IR 2016: Macháček slavil špici, Semenov – Režný vedou auta

Africká Intercontinental Rally je ve své polovině. Po dnešních 430 ostrých kilometrech s bahenní pastí se vyhlašovala kategorie Lite. A došlo k překvapivé proměně na špici aut. Dosud první Španělé s bowlerem jsou kvůli přivolání technické pomoci ze závodu venku. Výtečně jela posádka Wings teamu Semenov – Režný, kteří dnešní etapu mezi auty vyhráli a průběžně vedou!

Posádka WING OffROAD Naraton (Ondra Nachtigall – Pavlína Režná) dnes startovala poslední a prokousávala se dopředu. Předjela asi pět aut, pak zhruba 8 km před cílem „totálně“ zapadla do bahna. „Ale byli jsme stateční a šikovní, vykopali bláto, odfoukli na 0,5, dali žebříky, pomodlili se a vyjeli“, popsal Ondra. Dál už sice pokračoval jen ve spodkách a bos. Ale závodění to nevadilo... :-) Oba dojeli do cíle, jenže na přejezdu jim pro změnu došla nafta. Proč? To je prý dlouhá historie...

WOGO team (Demetr Goubej – Lada Semenovová) také zapadl v bahně, tahal je Kamion servis (Tomáš Hodr – Lukáš Musil) i Speed company (Karel Mařík – Tomáš Kutmon). Pak v zákeřné pasti skončili i Španělé s bowlerem, do té doby automobiloví lídři. Vytahování svépomocí vzdali a přivolali si technickou pomoc. Za to jsou udajně DISKVALIFOVANÍ. Jako vítr a letos již potřetí mezi auty etapu VYHRÁL WINGS team se Sašou Semenovovem a Honzou Režným, kteří dnes dojeli absolutně druzí, asi tři minuty za prvním motorkářem. A měli by vést průběžně mezi auty!

Mezi čtyřkolkáři bylo jasno. Josef Macháček i Zdeněk Tůma úspěšně absolvovali 3000 km v kategorii LITE a odvezli si cenné trofeje. Vedoucí Macháček byl před šestou etapou dokonce absolutně čtvrtý, Tůma 21.

Průběžně pořadí do další půlky afrického dobrodružství a další výsledky kategorie Lite rozkryjeme po zveřejnění oficiálních výsledků. Závodníci míří dále s cílem Růžové jezero v Senegalu.

Publikováno: 30.01.2016