17. října se na vás těšíme ve Vroutku u Podbořan!

 
SECTRON Offroad Maraton Vroutek u Podbořan
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

SkyBell

Články

Ve Vřesové se bojovalo o vteřiny

Předposlední závod OffROAD Maratonu se jel uplynulou sobotu na důlní haldě poblíž obce Vřesová na Sokolovsku. Závodníci se dočkali parádního podzimního offroadu s pár kapkami deště a bez prachu.

Čtyřkolky poprvé v historii dovedl do cíle Juraj Varga z Varga Motorsports teamu. Mezi motorkáři se nejvíce dařilo Tomáši Coubalovi z Toors Vratové Systémy. Auta jela poslední pětihodovku sezony. Cílovou pásku jako první protl letos neporažený Rostislav Plný z RP Interier se 46 koly. Nadvládu bugin prorazilo se 38 koly Autocentrum Luňák, čtvrté celkově a vítěz mezi speciály do dvou litrů. O kolo méně si zapsal KB System offroad team, první v královské kategorii nad dva litry. V té na dalších dvou místech probíhal lítý boj mezi Wings teamem a Valtr offroad teamem. Oba týmy po pěti hodinách v cíli dělilo pouhých 36 vteřin! Úspěšnější Wings bral stříbro, Valtr bronz. Amatérský největší pohár si odvezla dámská posádka Angels Offroad.

Po prašných závodech se offroaďáci konečně dočkali příjemnějšího klání. Téměř pětikilometrová trať sice mohla být o něco měkčí, ale neprášila. Závodníci si na ní užili parádní výjezdy i sjezdy, mohli pořádně přidat plyn i provětrat svoji fyzičku a stroj na tzv. hrbech těsně před cílovou páskou.

Ranní vstávání tentokrát připadlo na čtyřkolkáře. Do zaváděcího kola vyjížděli ještě za šera. A do své poslední letošní tříhodinovky se pustili naplno v 7:30 h. Vedoucí jezdec celkového pořadí Martin Miřejovský z Teamu Max 2 hned v úvodním kole na chvíli „utopil“ svoji čtyřkolku, proto se kolem časomíry jako první prohnal Vojtěch Nehasil z Quadpoing Racing teamu, který se mezi vedoucími jezdci držel většinu závodu. Ale 45 minut před koncem klání předčasně odstoupil. Miřejovský rychle stahoval ztrátu, ale v 11. kole urval kolo. Po opravě se vrátil na trať, ale na pohár to nestačilo, skončil těsně pod bednou. O první místo absolutně bojovalo hned několik jezdců. Nakonec si největší skalp poprvé v historii odvezl Juraj Varga z Motorsports teamu, první mezi mistrovskými sportkami. Následoval ho celkově druhý Zdeněk Tůma, který se trati nejdříve obával, ale nakonec mu přinesla parádní stříbro a velmi dobrý pocit před Dakarem 2017, na který vyráží pod křídly Barth racing. Stříbrný čtyřkolkář z africké Intercontinental Rally 2016 v kategorii Elite tak zanedlouho balí techniku a v lednu míří k branám dalšího světového klání. Varga a Tůma zvládli ve Vřesové jako jediní 30 kol. Silné čtyřkolky dovedl do cíle Michal Vágner ze Čtyřkolky Tišnov, navzdory bolestivému zranění ramene.

Motorkáři do své poslední tříhodinovky odstartovali v 11 h. S náskokem hned několika metrů prvním kolem prolétl nestor endura Lubomír Vojkůvka z Vype racing teamu. Postupně zvyšoval náskok, ale po 72 minutách musel skončit kvůli technické závadě. Na jeho Betě 450 se po roce opět objevil netradiční problém se šrouby na rozetě. Vojkůvka zklamaně odjel s tím, že je zřejmě bude muset úplně změnit. Vojkůvkovu stopu sledoval Tomáš Coubal z Toors Vratové Systémy. Když Vojkůvka skončil, pral se s tratí sám, jak nejlépe uměl a cílem nakonec projel jako celkově první s unikátními 33 koly. O kolo méně zajel Jiří Kelich z Kestone Racing, který se o stříbro musel poprat s Michalem Tesaříkem z Golem Sportu. Parádní výsledek si zapsal první pohárový jezdec Erik Mikulášek z Loras Racing Teamu. V cíli byl celkově čtvrtý, přičemž mu na Tesaříka chyběly pouhé dvě setiny vteřiny!

Po závodech dětí a mladších juniorů na jednodušší trati se na pětihodinovou jízdu těšila auta. V nové kategorii se ve Vřesové objevil Kubi team Geneve. Letitý bílý land rover nechal doma a přijel hned se dvěma buginami. K testování zcela nových strojů usedli za volanty jako první Mirek Kubiček a jeho syn Michael. Ten si Vřesovou moc neužil, protože po srážce s jiným vozem po čtyřech kolech skončil. Polaris se snažil ještě opravit, ale nepovedlo se. Druhý vůz ujel 19 kol a umístil se na pátém místě v nejsilněji obsazené kategorii. Tu do cíle tradičně dovedl RP Interier se 46 koly. Pro druhé letošní stříbro si dojel Polaris team s Martin Müllerem a jeho synem za volantem. Zapsali si 44 kol. Výtečně zajel i Andy Motors Racing Team s bratry Jakubem a Frantou Šímovými, kteří na Polaris team ztratili jen jedno kolo. Čtrté místo celkově patřilo Autocentru Luňák, vítězi mezi speciály do dvou litrů. Tomáš Luňák měl v cíli obrovskou radost, auto i tým šlapalo jako hodinky. Navíc den poté slavil své narozeniny. Druhý v kategorii skončil se ztrátou kola OM racing, šestý absolutně. Bronzový pohár bral KB System offroad team 1.

Pátý celkově dorazil KB System offroad team, vítěz mezi speciály nad dva litry. Do cíle sice přijel tažený tatrou kvůli závadě na řazení. Zlato v královské kategorii jim ale neuniklo. Jen trochu štěstí na nejvyšší příčku chybělo Wings teamu s Broučkem, který převzali letos třetí stříbrný pohár. Svůj první letošní bronz vybojoval Valtr offroad team. Synové dakarského závodníka Jaroslava Valtra dojeli pouhých 36 vteřin za posádkou Wings! Parádní souboj završilo čtvrté Offroad-centrum Jase, které se po boudičce z předchozích Drnovic vrátilo do závodění s nově vyztuženým Defenderem.

Plný počet bodů mezi Amatéry si zapsal čistě dámský tým Angels Offroad.


Všechny výsledky najdete zde.

Fotogalerie je ke zhlédnutí zde.

Delší reportáž připravujeme. 

Publikováno: 17.10.2016

<<< zpět na přehled článků