17. října se na vás těšíme ve Vroutku u Podbořan!

 
SECTRON Offroad Maraton Vroutek u Podbořan
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Auto Max Czech

Články

Prokop, Klymčiw, Tůma i kamiony jsou v druhé desítce

RALLYE DAKAR. Sedmá etapa odstartovala druhou půlku dakarského klání v Americe. Kvůli nepřízni počasí se rychlostní zkouška zkrátila na zhruba 160 km.

V maratonské etapě si nejlepší z Čechů na motorce Ondřej Klymčiv pohoršil a průběžně se posunul na 19. pozici. Milan Engel je celkově 31., David Pabiška 51., Petr Vlček 79. a Rudolf Lhotský 86.

Čtyřkolkář Zdeněk Tůma dnes dojel 19. a celkově je 15. Během dne volna se podařilo opravit prasklý rám jeho závodního stroje, takže Zdeněk mohl nastoupit do sedmé etapy a pokračuje dále. Nicméně i další závodníci se potýkají nejen s nepříjemným počasím, ale také s různými opravami v celém průběhu rallye.

Výborně jede Martin Prokop. V silné konkurenci aut se drží na průběžné 15. pozici. "Dneska 90 % duny, písek a sakra těžký terén! Po takový mlátičce Shrek ještě nejel, ale krásně jsme se přes to dostali. Asi by to chtělo tvrdší pera, protože občas už jsme nekontrolovali zadek, tak jsme musel ubírat. Předjížděli jsme jedno auto za druhým, ale pak jsme se zase ztratili, takže šly čtyři auta před nás. Následně se začalo šíleně prášit a začaly roviny na plnej plyn, takže mě 70 km nikdo nechtěl pustit, i když jsem jim dával nonstop signalizaci. Posledních 20 km do cíle bylo přes šutry a mega kaluže a jak ve mě bouchly saze z tý zácpy na trati, Shreka jsem vůbec nešetřil," řekl závodník v cíli.

Kamiony se vešly do druhé desítky. Kolomý 11., Macík 12. a Loprais 17. Průběžně jsou Kolomý 12., Loprais 13. a Macík 15. Připomeňme, že nejmladší z českých pilotů loni dojel na 19. místě.FB Martin Prokop Official
FB Martin Prokop Official
 

Publikováno: 09.01.2017

<<< zpět na přehled článků