17. října se na vás těšíme ve Vroutku u Podbořan!

 
SECTRON Offroad Maraton Vroutek u Podbořan
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

SkyBell

Články

Češi bodují v Africe

AFRICA ECO RACE. Zatímco se americká Rallye Dakar potýká se záplavami a zrušenými etapami, v africké ECO Race se naplno bojuje v dunách. Češi si v deváté etapě užili mauretánské kilometry na maximum. Valtr zvítězil, Tomeček dojel druhý a skvělé stříbro vybojoval i Zapletal.

Podruhé v letošní africké rallye kralovaly české tatry. Radost českým fanouškům přinesla už sedmá etapa. Nyní ji borci zopakovali.

Jaroslav Valtr si Afriku dál užívá a spolu s Rostislavem Plným a Filipem Škrobánkem jsou premiérovou, ale již dobře sehranou trojicí. Na startu i v cíli je zdobí úsměv, na trati maximální soustředění a rychlost a v depu pohoda. Dnešní výsledek je toho důkazem.

Tomáš Tomeček s Ladislav Lálou společně ovládají tatru poměrně déle. Na ECO race se několik ročníků jako jediní Češi bili o co nejlepší umístění mezi kamiony. Loni byli druzí, předloni třetí. V předchozích ročnících Tomeček třikrát zvítězil a jednou bral stříbro ve dvojici s navigátorem Vojtěchem Morávkem.

Devátá etapa letošního ročníku z Azougui do Ataru přinesla 391 ostrých kilometrů a větší duny. Promet/Czechoslovak Group tým Tomáše Tomečka vybojoval po bezchybném výkonu další etapové stříbro. "Na duny jsme se těšili a skrytě doufali, že budou opravdu těžké, tak jak organizátoři slibovali před začátkem závodu," řekl Tomeček a pokračoval: "Písek byl poměrně měkký, ale Tatra je na podobný terén stavěná, takže jsme projeli bez větších problémů. A od dun až do cíle se jelo opět na plný plyn."

Do parádní nálady se dnes dostali i Mirek Zapletal s Markem Sýkorou v hummeru. Vybojovali etapové stříbro a celkově vystoupali na třetí příčku. Kromě jednoho kopání je dnes nic nezdrželo. A v depu teď sbírají síly do desátého dne rallye, kdy se vydají do nejkrásnějších písečných dun v Mauretánii.

Tatra Jaroslava Valtra. Foto: Petr Lusk
Tatra Jaroslava Valtra. Foto: Petr Lusk
Tatra Tomáše Tomečka. Foto: Allain Rossingol
Tatra Tomáše Tomečka. Foto: Allain Rossingol
Hummer Mirka Zapletala. Foto: Petr Lusk
Hummer Mirka Zapletala. Foto: Petr Lusk
 

Publikováno: 11.01.2017

<<< zpět na přehled článků