17. října se na vás těšíme ve Vroutku u Podbořan!

 
SECTRON Offroad Maraton Vroutek u Podbořan
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

GSMKEY.CZ

Články

Loprais i Macík jsou v TOP 10, Prokop jedenáctý

Rallye Dakar odjela předposlední etapu. Sedmý Loprais a devátý Macík se dostali do TOP 10. Martin Prokop se jí přiblížil, je jedenáctý. Motorkář Ondra Klymčiw dvanáctý.

Pozici české jedničky na motorce nadále drží Ondřej Klymčiw, který dojel 16. a celkově si polepšil na 12. pozici. Určitě bude mít motivace zajet poslední etapu co nejlépe a třeba se ještě posunout o stupínek výše. I když přání všech je hlavně dojet na cílovou rampu.

O motivaci do další bojů naplno možná tak trochu přišel slovenský motorkář Štefan Svitko, který dnes sice dojel devátý, ale penalizace 4:22:00 ho posunula až do třetí desítky. Hodně se diskutuje o tom, co přesně za penalizací stojí a zda je spravedlivá.

Milan Engel skončil 26., což patří k jeho nejlepším výsledkům v letošní rallye. Průběžně je 34.

David Pabiška dorazil do cíle 11. etapy jako 58. (průběžně je 45.). Petr Vlček skončil 71. (68.), Rudolf Lhotský 85. (82.). Všichni dojeli hodně unavení, ale v pořádku.

Věčně usměvavý čtyřkolkář Zdeněk Tůma zajel etapu bez technických problémů, se kterými se potýkal v předchozích dnech. Patřila mu desátá příčka, dvanáctá průběžně.

Od Martina Prokopa s Ilkou Minor ve fordu se dobré výsledky očekávaly a on v průběhu rallye nezklamal. Naopak si v silné konkurenci vede velmi dobře. Desátým místem v 11. etapě se přiblížil nejlepším a uvidíme, co ukáží poslední kilometry rallye. "Dneska nás zase nešetrili. V programu byla slibovaná rychlá etapa jako WRC, ale jak je letos zvykem, tak opak byl pravdou. První sekce byla v těžkém terénu v hlubokém písku. Šlo jen o to nezapadnout a nezničit auto víc, než už je. Dalo se tam víc ztratit než získat, tak jsme jeli na jistotu. Ale i tak dostala naše těla dost zabrat a máme toho už plný kecky... Druhá sekce se už jela po lepší cestě a mohli jsme se konečně pěkně svézt. Dělali jsme co bylo v našich silách, ale víc už z toho letos nevymačkáme,“ popsal Martin v cíli.

Dvojitá radost v TOP 10 přišla s českými kamiony, kteří se do cíle dostali jako poslední. Šťastnou sedmičku v etapě i průběžně má Aleš Loprais, který se potýkal se žaludečními problémy. Přiznal, že s menší chřipkou již do Ameriky přijel. Spolu s Janem Tománkem a Jiřím Strossem ale vše zvládli na výbornou. „Začátek byl hodně uskákaný a kluci mě museli brzdit, abychom pošetřili auto. Druhý úsek byl už dobrý, jelo se opět vysoko v horách a dojeli jsme De Rooye a Villagru, kteří zůstali zaseklí za nějakým osobákem. Takhle jsme jeli asi 70 kilometrů, takže nemusím ani večeřet, kolik prachu jsem snědl,“ uvedl Loprais.

Svůj životní závod jede Martin Macík jr. s Františkem Tomáškem a Michalem Mrkvou, který po etapové devítce uzavírá desítku nejlepších. Čeká nás poslední měřený úsek, který je opravdu krátký a jede se v okolí Rio Cuarto. Bojujeme o umístění v top 10. To je jednoznačný cíl,“ poznamenal Macík před poslední etapou.

Technické problémy se nevyhnuly Martin Kolomému s bratry Kiliany. „Dnes to byla rychlá etapa, a to mi vyhovuje. Měli jsme technický problém a opravovali. S tím už jsme ovšem smíření a víme, že to auto je potřeba dodělat. Nedofukovaly se nám vůbec měchy, a když jsme zapadli a chtěli dofouknout, tak jsme měli smůlu. Naštěstí nás vytáhl jeden z jezdců za námi. Opravili jsme to a pokračovali dál,“ uvedl Martin Kolomý, který si i tak dojel pro třinácté místo a posunul se na patnáctou pozici.

Závodníky čeká na Dakaru poslední den. V sobotu se jede krátký úsek v okolí bivaku Rio Cuarto. „Máme před sebou 64 závodních kilometrů a potom sedm set kilometrů přejezd do Buenos Aires,“ říká navigátor František Tomášek, podle kterého to bude zejména závěrečná show pro diváky.


Aleš Loprais. Foto: Buggyra Racing
Aleš Loprais. Foto: Buggyra Racing
Martin Macík jr. Foto: Big Shock Racing
Martin Macík jr. Foto: Big Shock Racing
Martin Kolomý. Foto: Buggyra Racing
Martin Kolomý. Foto: Buggyra Racing
Zdeněk Tůma. Foto: Barth Racing
Zdeněk Tůma. Foto: Barth Racing
 
 

Publikováno: 13.01.2017

<<< zpět na přehled článků