17. října se na vás těšíme ve Vroutku u Podbořan!

 
SECTRON Offroad Maraton Vroutek u Podbořan
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Zikmund Trading Agency

Články

Intercontinental Rally má za sebou první africké etapy

IR 2017: Závodníci Intercontinenal Rally se vydali vstříc africkému dobrodružství. Po druhé etapě byl v čele motorkářů i absolutně Lukáš Černý. Mezi auty se po Dánech na druhém místě umístili loňští vítězové Karel Mařík a Tomáš Kutmon (Speed company).

Sedmý ročník africké Intercontinental Rally, který míří k senegalskému Růžovému jezeru, odstartoval v pondělí 23. ledna. Na závodní pouť dlouhou 6 tisíc kilometrů se vydalo 56 strojů (33 motorek, 19 aut, dvě čtyřkolky a dvě buginy).

V pondělí se závodníci i doprovod přesunuli ze španělské Almerie do marocké Mahiriji. Cesta to nebyla jednoduchá. Při výjezdu z lodi naboural cizí kamion auto organizátorů. A cestou do kempu měla karambol dvě závodní auta. Nakonec ale celý „konvoj“ dorazil v úterý kolem druhé hodiny ráno do prvního marockého „tábora“.

Z něj dopoledne vyrazili do prvních závodních kilometrů. A Češi měli problémy. Například Radim Baculík s Karlem Černým (Wings team – RR auto) opravovali mitsubishi, kterému se údajně ulomilo rameno. Pavel Režný s dcerou Pavlínou (Wings team) nenašel na trase dva kontrolní body a dostal 4hodinovou penalizaci. Penalizace dostihla i na Ondru Nachtigalla s Danem Böhmem, kteří do druhé části etapy přijeli o osm minut později a organizátoři je v ten den již dále nepustili. Nejen tito závodníci, ale také další i mimo české barvy již od první etapy řešili technické závady, bloudili či museli kopat. Jeden z egyptských motorkářů se dokonce vyboural a skončil.

Mezi Čechy nejvíce zazářil Lukáš Černý, který si připsal prvenství mezi motorkáři i absolutní napříč kategoriemi. Vítězství mezi auty vybojoval dánský team s bowlerem. O sedm minut za nimi je na druhé příčce Karel Mařík s Tomášem Kutmonem (Speed Company), s další 20minutovou ztrátou Tomáš Lukasík s Honzou Režným (Wings team Car).

Největším týmem je Wing team, jeho rozšířenou podobu zachycuje fotografie ze španělské Almerie. Do afrických bojů vyrazil i absolutní vítěz motorek OffROAD Maratonu 2016 Erik Mikulášek, který byl po první závodní etapě na 10. místě. Pod hlavičkou RP Interieru závodí i Dušan Randýsek, který je celkově zatím 22. o 14 minut před buginou Aleše a Michala Černých.

Dnes ve středu 25. ledna závodníci vyrazili po nové trase do Zagory. Výsledky zatím neznáme.


Rozšířený WINGS team.
Rozšířený WINGS team.
 

Publikováno: 25.01.2017

<<< zpět na přehled článků