V sobotu 13.6.2020 se jede v Dobřanech u Plzně! Sledujte naše průběžné zpravodajství!

 
Offroad Maraton Dobřany
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Články

Motorkáři Kalát a Vepřek ovládli africkou IR, z aut jsou stříbrní Wings

IR 2017: Sedmý ročník Intercontinental Rally je minulostí. Závodníci dorazili k legendárnímu Růžovému jezeru v Senegalu. Poprvé v historii hned s dvěma českými motorkami na nejvyšších postech. Nejúspěšnější české auto dovedli do cíle stříbrní Lukasík s Honzou Režným.

Do cíle dorazilo 12 z 18 motorkářů, kteří měli v plánu celou trasu dlouhou šest tisíc kilometrů. Na obou nejvyšších postech stanuli čeští závodníci: stříbrný Jiří Vepřek (CZ) a zlatý Jiří Kalát (Czech Beer Rally Team)! Trojici nejlepších doplnil Ital Albert Arra. Vepřek ztratil na Kaláta cca 45 minut, Albert na Vepřeka téměř dvě hodiny.

Výborně jeli i další tři čeští jezdci v jedné stopě: 5. Lukáš Kočajnar (Wings team), 6. Michal Pěkný (Running moto), 9. Lukáš Černý (CZ). Do cíle nedojela ani jedna ze dvou startujících čtyřkolek s Čechy v sedle.

Absolutní vítěz motorek OffROAD Maratonu 2016 Erik Mikulášek se zranil již v první půli rally, kdy sjel z cesty a spadl z malého srázu i s motorkou. Navzdory zranění se mu podařilo na stroj nasednout, popojet a pak ho zachránil Pavel Režný s dcerou Pavlínou. Údajně by měl mít zraněný krční obratel, ležet v nemocnici a čekat na převoz do ČR. Jinak jsou všichni čeští jezdci v pořádku.

Parádní jízdu předvedla posádka Tomáš Lukasík s Honzou Režným v Nissanu Patrol pod křídly Wings teamu, která v první půli vedla mezi auty a nakonec obsadila druhé místo za dánským týmem s bowlerem. Od vítězství je dělilo 75 minut.

Síly za nimi srovnávaly další dvě české posádky, loňští vítězové Karel Mařík a Tomáš Kutmon (Speed company) a Aleš a Michal Černí (Alimax Racing). Mařík s Kutmonem opět po roce s radostí dosáhli na bednu, byť neměla zlatou, ale bronzovou podobu. Černí sice ztratili na celkovém třetí místo skoro dvě hodiny, nicméně s Can-Amem Maverickem vyhráli svoji kategorii UTV a v celkovém pořadí skončili čtvrtí. Druhou buginu již podruhé úspěšně dovedl do cíle Dušan Randýsek pod týmem RP Interier, celkově sedmý.

Pořadí českých aut od 5. místa:

5. Kamionservis (Tomáš Hodr, Lukáš Musil), 6. WINGS team (Pavel Režný, Pavlína Režná), 7. RP Interier (Dušan Randýsek), 8. Endeavour (Jakub Krofian, Jakub Rückl), 9. Wogo team (Mirek Goubej, Lada Semenovová), 10. Alimax racing (Vladimír Macourek, David Ondráček), ... 12. Wings – OffROAD Maraton (Ondra Nachtigall, Dan Böhm), 13. WINGS team – Rrauto (Radim Baculík, Karel Černý), 14. 2DW Alpha (Petr Sobotka, Michal Krotký).

Letošní Intercontinental Rally s novými tratěmi i kempy mnozí účastníci považují za nejtěžší, zejména první část, než vjeli do Mauretánie. Proto jsou všichni u Růžového jezera rádi hlavně za splnění „africké mise“ ve zdraví a s parádními nejen závodními zážitky.

 


 
 
 

Publikováno: 05.02.2017

<<< zpět na přehled článků