Milí závodníci, závod v Šiklově mlýně se ruší. Všem přejeme pevné zdraví!

 
Offroad Maraton Vřesová - ZRUŠENO
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Články

Čtyřicátý ročník Rallye Dakar odstartoval tvrdě

Závodníci se letos po pěti letech vrátili do Peru. Místní náročné písečné etapy na sto procent prověřily všechny jezdce v prvních dvou etapách.

V českých barvách se nejvíce dařilo tatře vedené Alešem Lopraisem, který i přes drobné komplikace je po dvou etapách druhý. Čtvrté průběžné místo si drží Martin Kolomý, který druhý závodní den zajel čtvrtý nejrychlejší čas, přestože se srazil s osobním autem. Průběžnou první desítku uzavírá Martin Macík s liazkou, který byl z druhé etapy naprosto nadšený a výsledkem si vylepšil skóre.

Mezi automobily máme tři zástupce. S nemalými problémy, zejména zapadnutím v písku a dlouhým čekáním na asistenci, se potýkal Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem, který aktuálně uzavírá startovní pole na 67. pozici. Boris Vaculík a Martin Plechatý jsou o 30 příček výše. A zatím nejlépe si vede Martin Prokop s Janem Tománkem, kteří ve druhé etapě dostali 10minutovou penalizaci za dvojí projetí cílem – po prvním projetí cílem se vrátili zpět na trať pro jeden zapomenutý kontrolní bod. Celkově klesli na průběžnou 12. pozici, kterou posádka určitě bude chtít změnit, protože Martin Prokop si po loňském 11. místě brousí zuby na první desítku.

Stejný cíl měl před letošní dakarskou rallye i loňský nejlepší Čech na motorce Ondřej Klymčiw, který dojel stejně jako Prokop jedenáctý. V bivaku má pod svými křídly Petra Vlčka a Gabrielu Novotnou, první Češku v historii, jedoucí v dakarské stopě. Ondra je po dvou etapách 24., Petr 70. a Gabriela 92. Do první čtyřicítky se ještě vešel Milan Engel na 39. pozici. Dakarský matador David Pabiška je zatím 58., ve druhé etapě spadl a narazil si klíční kost a holeň. V rallye ale pokračuje dále. Jan Brabec je 91., Jan Veselý 95. a Rudolf Lhotský 109. Toho hned v úvodní etapě potrápila 2hodinová penalizace za neprojetí jednoho z bodů.

Mezi čtyřkolkami opět nechybí Josef Macháček, který znovu jede svůj „poslední“ Dakar. Obrovskou smůlu měl již před nástupem na rampu a v první etapě stejně jako Rudolf Lhotský, kdy kvůli špatně vytisknutým roadbookům minul osmý bod kontrolní bod a dostal také 2hodinovou penalizaci. Protest závodníků nepomohl, a tak se zkušený harcovník i přes výtečnou etapu v neděli nyní ocitá na průběžné 31. pozici. Sám říká, že ho výsledek moc nezajímá, ale chce dojet do cíle. Zdeněk Tůma je zatím 26., snaží se jet hlavně na jistotu, což se mu daří. Stejnou taktiku má Olga Roučková (spolu s Gabrielou Novotnou jsou prvními Češkami v dakarské rallye vůbec). Zatím si jede „svoji jízdu“ na 44. pozici. 

Publikováno: 07.01.2018

<<< zpět na přehled článků