Další závod OffROAD Maratonu se jede 25. května v Milovicích v okrese Nymburk.

 
Offroad maraton Milovice
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Eco race: Stříbrný Tomeček zdolal Afriku zdolal sám v kabině!

Tomáš Tomeček do dokázal! Je prvním pilotem kamionu, který Africa Eco Race a podobné rallye doje do cíle naprosto sám, bez navigátora a mechanice. Navíc jako stříbrný!

„Osamělá pouštní liška“, jak se Tomášovi letos přezdívá, vyrazila do jedenácté etapy jako druhá za Van de Laarem. Jako každý den uvolněná, s plně připravenou a fungující tatrou.

Technika Tomáše podržela po všech 14 dní. Za celý závod řešil jen upadlý stěrač v jedné marocké etapě, v Mauretánii výměnu trubky kompresoru a později ještě trubky dohušťování, za jejíž poškození mohl defekt kola. “Bez kompresoru to nejede a bez dohušťování nemáme šanci v terénu,” řekl tronásobný vítěz Africa Eco Race z let 2011, 2012 a 2014. “Proto tyhle díly s sebou vždy vozím a určitě to tak dělají všichni. Samozřejmě je mají naložené i naše baléčka,” přibližuje dále.

Tomeček v cíli speciálu s radostí přijal zprávu o svém etapovém i celkovém stříbru a vydal se asfaltkou směrem k hranicím se Senegalem. Po cestě postupně předjel všechny ostatní závodníky a asistence včetně své vlastní, a na hranicích byl jako první. “Celé to pak trvalo jen pár minut,” popisuje vstupní proceduru. “Jsme v Evropské unii, takže jsem jen vytáhl pas, dali mi razítko a mohl jsem jet dál. Letos to bylo na všech hranicích velmi rychlé, žádné zdržování, to se mi líbilo,” doplňuje spokojeně.

Poslední bivak závodu se nachází na starém letišti poblíž města St. Louis. Za pilotem stoprocentní tatry ihned začali chodit první gratulanti. “Druhé místo, to je neuvěřitelné,” usmívá se Tomeček. “Chtěl jsem to zkusit, chtěl jsem dojet a je z toho takový výsledek. Ale snad ještě víc mě těší, jak to se mnou prožívají další lidé v bivaku,” pokračuje nadšeně. “Každý den se chodí ptát, fandí mi. Vylezl jsem z auta a už u mě byl kluk od bugin s plechovkou piva. Tak jsem si letos dovolil první pivo. A pak u Slováků ještě jedno, na oslavu,” dodává stříbrný muž kategorie kamionů.


 

Publikováno: 14.01.2018

<<< zpět na přehled článků