Milí závodníci, závod v Šiklově mlýně se ruší. Všem přejeme pevné zdraví!

 
Offroad Maraton Vřesová - ZRUŠENO
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Články

Macík se vyšvihl na bednu, Prokop drží sedmičku

Osudová osmička byla příznivá pro Martina Macíka, která se poprvé dostal na třetí místo celkově. Martin Prokop se potýkal s problémy, ale stále je 7. Nejlepší motorkář Milan Engel je 28., čtyřkolkář Zdeněk Tůma 14.

Druhá část maratonské etapy obsahovala 498 km rychlostní zkoušky. Nejdelší speciál letošní Dakaru dal jezdcům zabrat, dostali se do písečných dun kolem 3 500 metrů nad mořem.

Dakarský konvoj zaznamenal příjezdem co Bolívie nejen změnu terénu a houfy mávajících fanoušků, ale také nesouhlas místních s nejtěžší rallye světa. „Armáda hlídá silnice, na které pustí pouze nás a žádné civilisty. Vládne tu pevnou rukou, ve městech už byly transparenty, na kterých bylo napsáno, že Bolívie potřebuje nemocnice, a ne Dakar,“ popsal Michal Burkoň, šéf týmu Barth Racing.

Už v průběhu nedělního dne chodily zprávy o zrušení deváté etapy kvůli počasí. Závodníci navíc dojížděli do improvizovaného bivaku na silnici, protože ten původní v Tupize byl vyplavený. Z českých motorkářů se v cíli jako první již tradičně objevil Milan ENGEL, který vybojoval 25. místo a mohlo to být ještě lepší, kdyby neměl problémy s uvolněným sedlem. Celkově poskočil o jednu příčku na 28. pozici. Zlepšil se také dakarský nováček Jan BRABEC alias Brabčák, který se díky 34. příčce posunul na celkovou 40. David PABIŠKA se po čtyřech etapách znovu podíval do první 50., aktuálně je 49. Petr VLČEK se zlepšuje etapu od etapy, nyní je 54. Stejně tak Honza VESELÝ, který zajel 78. místo a jeho jméno najdeme na 77. místě. Gabriela NOVOTNÁ bojuje jako lvice a aktuálně vystoupala na 81. příčku celkově.

Na čtyřkolce dále výtečně pokračuje Zdeněk TŮMA. "Včerejší etapa byla hodně těžká, protože všechno stěžovala velbloudí tráva. Dneska jich bylo méně, ale odešel mi tlumič. Když jsem přejel přes hrbol, tak mě to vykopávalo. Naštěstí jsem to ustál" řekl náš nejlepší čtyřkolkář na 14. pozici. Josef MACHÁČEK je jen dvě příčky za ním. Maratonská etapa mu dala poměrně zabrat. „Hned v prvním dnu se na mě valily nepříjemnosti. Vzal jsem si dvě levé rukavice, převrátil čtyřkolku vzhůru nohama při malé rychlosti a pak jsem zabloudil. Po 800 kilometrech jsem přijel do bivaku a zjistil, že budu spát na silnici. Ať žije Bolívie…“, sdělil dakarský harcovník. Olga ROUČKOVÁ skončila etapu poprvé v první 30 jako 28. Výsledek ji posunul na 32. pozici.

Martin PROKOP s Jendou TOMÁNKEM se museli poprat s problémy. Přesto udrželi šťastnou sedmičku, i když ztratili původní náskok. A také fyzickou pohodu. „Jeli jsme ji necelých šest hodin, bylo to hrozné, dvakrát jsme zabloudili, ztratili jsme kontakt s Kubou Przygonskim, kterého jsme viděli před sebou. Pak to byl 300 kiláků jeden šnek… Ale už je to jedno, jsme v cíli a doufám, že budeme klesat z těchto výšek, je mi blbě, jsem úplně vyřízenej,“ popsal bezprostředně po dojetí do cíle pilot fordu.

Nepříjemnosti v první části maratonské etapy potkaly takké Tomáše OUŘEDNÍČKA s Davidem KŘÍPALEM. V cíli se nakonec objevili po více než 8 hodinách. Jak sami popsali, „po noční můře, navzdory všem problémům, únavě, zklamání a zoufalství“. Chuť si spravili během neděle v druhé části, kdy skončili 36. a celkově jsou 40.

Skvěle si vedl Martin MACÍK s Františkem TOMÁŠKEM a Michalem MRKVOU, kteří v 8. etapě dokázali za sebou udržet Bělorusa Viazoviche a posunuli se poprvé na bronzovou příčku!

„Po této maratonské etapě, tedy večerů bez asistence, je už ze mě poloviční mechanik. Něco je s elektronickou na motoru kvůli bahnu, proto jsme dnes v horách jeli ani ne s polovičním výkonem, ale zmákli jsme to! Utrhli jsme tlumiče a brzdy, ale vše jsme zvládli,“ popisoval v cíli náš nejlepší český kamioňák.

Martin KOLOMÝ si dnešní etapu pochvaloval a dojel pátý navzdory problémům se spojkou. Celkově je ale stále 14. V neděli 12. Martin ŠOLTYS je průběžně o jednu příčku výše. Na TOP 10 ztrácí zhruba hodinu.


 

 

 

Liazka Martina Macíka. Foto: Florent Gooden / DPII
Liazka Martina Macíka. Foto: Florent Gooden / DPII
 

Publikováno: 14.01.2018

<<< zpět na přehled článků