17. října se na vás těšíme ve Vroutku u Podbořan!

 
SECTRON Offroad Maraton Vroutek u Podbořan
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Šiklův Mlýn

Offroad Commanders

Tankodrom Milovice

DOBŘANY

Automoto areál Ředhošť

Banner Baterie

Jeep

D-PERFECT s.r.o.

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

KVETA CNC PRODUCTION s.r.o.

Auto Max Czech

Články

Nejtěžší ročník, říkají dakarští závodníci. Mají za sebou 11 etap

40. ročník dakarské rallye dává zabrat celému startovnímu poli. Z našich si nejlépe vedou šestý Martin Macík v kamionu, 8. Martin Prokop v autě, 43. David Pabiška na motorce a 13. čtyřkolkář Josef Macháček.

Poslední třetina dakarské rallye nepřinesla dobré zprávy. Startovní pole prořídlo o Milana Engela, Gabrielu Novotnou i Slováka Štefana Svitka. Psali jsme také o zraněném lídrovi motorek Beverenovi, kterého z trati odvezl vrtulník. Osudná se jim stala 10. a 11. etapa. Zbylí závodníci na trati bojovali, jak nejlépe uměli. A jejich fanoušci a rodiny si přáli jediné, aby v pořádku dorazili do cíle.

Jedenáctá etapa vedla z Belénu do města Chilecito. Měřila 484 km s rychlostní zkouškou 280 km. Pro motorkáře a čtyřkolkáře znamenala druhou maratonskou etapu letošního ročníku. Na jejím konci se tam museli obejít bez svých mechaniků a pomoci z týmu.

Po zprávě o konci závodění Milana ENGELA čeští fanoušci napjatě upírali pohledy na průjezdy našich závodníků. Jako prvního v cíli se dočkali Davida PABIŠKY na 37. místě (celkově 43.). Dakarský harcovník se v 10. etapě zapsal do historie tím, že přímo na trati dal benzin Honzovi BRABCOVI, kterého potkal smutného a stojící vedle motorky se suchou nádrží. Honza tak mohl pokračovat a uspěl také v 11. etapě, kde získal 46. místo a průběžně uzavírá elitní 40. Petr VLČEK dojel 57. (cel. 48) a Honza VESELÝ 72. (72.).

Z našich čtyřkolkářů byl první v uzavřeném bivaku Pepa MACHÁČEK. Skončil 15. (cel. 13). Pak s napětím vyhlížel svého týmového kolegu Zdeňka TŮMU. Ten měl ještě před startem problémy s elektrikou na stroji, které nakonec vyřešil a startoval se zpožděním. Pepa Macháček se dočkal po více než dvou hodinách. Zdenda dorazil 28., tři příčky za Olgou ROUČKOVOU. Celkově je 15., Ollie 27.


Problémy měli i Martin Prokop s Jendou Tománkem, kteří přišli o spojku, zapadli v bahně a už si mysleli, že Dakar pro ně skončil. Ale zabojovali a udrželi si 8. místo průběžně. Pokračují i Tomáš OUŘEDNÍČEK s Davidem KŘÍPALEM, kteří aktuálně opanují 35. příčku celkově.

Martin MACÍK i po 11. etapě drží 6. místo celkově!  Martin KOLOMÝ dojel na parádním 4. místě, jen nepovedená 3. etapa ho pořád drží ve druhé desítce - průběžně je 12. Martin ŠOLTYS měl technické problémy a do bivaku dorazil až nad čtvrtečním ránem. Ale pokračuje dále.

 

 

Foto: Barth Racing
Foto: Barth Racing
 

Publikováno: 18.01.2018

<<< zpět na přehled článků