Děkujeme všem závodníkům za přízeň a jedinečné zážitky v sezoně 2019!

 
žádný další závod není zadán...
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Nejtěžší ročník, říkají dakarští závodníci. Mají za sebou 11 etap

40. ročník dakarské rallye dává zabrat celému startovnímu poli. Z našich si nejlépe vedou šestý Martin Macík v kamionu, 8. Martin Prokop v autě, 43. David Pabiška na motorce a 13. čtyřkolkář Josef Macháček.

Poslední třetina dakarské rallye nepřinesla dobré zprávy. Startovní pole prořídlo o Milana Engela, Gabrielu Novotnou i Slováka Štefana Svitka. Psali jsme také o zraněném lídrovi motorek Beverenovi, kterého z trati odvezl vrtulník. Osudná se jim stala 10. a 11. etapa. Zbylí závodníci na trati bojovali, jak nejlépe uměli. A jejich fanoušci a rodiny si přáli jediné, aby v pořádku dorazili do cíle.

Jedenáctá etapa vedla z Belénu do města Chilecito. Měřila 484 km s rychlostní zkouškou 280 km. Pro motorkáře a čtyřkolkáře znamenala druhou maratonskou etapu letošního ročníku. Na jejím konci se tam museli obejít bez svých mechaniků a pomoci z týmu.

Po zprávě o konci závodění Milana ENGELA čeští fanoušci napjatě upírali pohledy na průjezdy našich závodníků. Jako prvního v cíli se dočkali Davida PABIŠKY na 37. místě (celkově 43.). Dakarský harcovník se v 10. etapě zapsal do historie tím, že přímo na trati dal benzin Honzovi BRABCOVI, kterého potkal smutného a stojící vedle motorky se suchou nádrží. Honza tak mohl pokračovat a uspěl také v 11. etapě, kde získal 46. místo a průběžně uzavírá elitní 40. Petr VLČEK dojel 57. (cel. 48) a Honza VESELÝ 72. (72.).

Z našich čtyřkolkářů byl první v uzavřeném bivaku Pepa MACHÁČEK. Skončil 15. (cel. 13). Pak s napětím vyhlížel svého týmového kolegu Zdeňka TŮMU. Ten měl ještě před startem problémy s elektrikou na stroji, které nakonec vyřešil a startoval se zpožděním. Pepa Macháček se dočkal po více než dvou hodinách. Zdenda dorazil 28., tři příčky za Olgou ROUČKOVOU. Celkově je 15., Ollie 27.


Problémy měli i Martin Prokop s Jendou Tománkem, kteří přišli o spojku, zapadli v bahně a už si mysleli, že Dakar pro ně skončil. Ale zabojovali a udrželi si 8. místo průběžně. Pokračují i Tomáš OUŘEDNÍČEK s Davidem KŘÍPALEM, kteří aktuálně opanují 35. příčku celkově.

Martin MACÍK i po 11. etapě drží 6. místo celkově!  Martin KOLOMÝ dojel na parádním 4. místě, jen nepovedená 3. etapa ho pořád drží ve druhé desítce - průběžně je 12. Martin ŠOLTYS měl technické problémy a do bivaku dorazil až nad čtvrtečním ránem. Ale pokračuje dále.

 

 

Foto: Barth Racing
Foto: Barth Racing
 

Publikováno: 18.01.2018

<<< zpět na přehled článků