Děkujeme všem závodníkům za přízeň a jedinečné zážitky v sezoně 2019!

 
žádný další závod není zadán...
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

Tomeček si z Dakaru veze bronz

Africa Eco Race zakončila letošní ročník po jedenácti závodních etapách tradiční „mávací“ trasou kolem Růžového jezera. Tomáš Tomeček s Láďou Lálou ji "vyhráli" a oslavili tak třetí místo v rally.

O tom, že ani během spojovací etapy není nouze o nebezpečné situace, vyprávěl Tomečkův navigátor Ladislav Lála: "Jede se po úzké cestě a všude je tma. Jeden z motorkářů na to doplatil, když narazil do osla a upadl. Postupně u něj zastavilo několik závodních posádek. Osel utekl, motorkář je naštěstí v pořádku."


I když šlo o poslední etapu, kde nebylo třeba tempo, posádka tatry si jízdu užila se vší parádou a do cíle dorazila jako první. Po seřazení v cíli si letošní finalisté vychutnali jízdu slavnostní bránou a připravili se na závěrečné vyhlášení. Kromě třetího místa si Tomeček odnesl i ocenění sportovního ředitele soutěže René Metgeho a dakarské legendy Jean-Louis Schlessera za svědomitou práci dvou kamionů „bailé“, tzv. košťat, které do soutěže poskytl právě Tomeček a které dnem i nocí pomáhaly všem, kteří se na trase dostali do problémů.


Tomeček absolvoval čtvrtý ročník Africa Eco race, z těch předchozích si přivezl třikrát zlato a jednou stříbro. Letošním bronzem tak zkopletoval sbírku ze stupňů vítězů. Po vyhlášení se včera neubránil výhledu na další ročník, jež by rád opět absolvoval a oslavil tak třicet let značky Tatra na dálkových soutěžích. "Chtěl bych poblahopřát vítězům. Jeli velmi dobře a kromě skvěle připravené techniky měli i velmi propracovanou logistiku. Poděkování si zaslouží i naši mechanici Jaroslav Žerdík a Leopold Paďour a samozřejmě i Petrové Foltýn a Kostelník coby řidiči obou kamionů bailé. Jsem moc rád, že jsem mohl jet letos s Láďou Lálou. Jeho návrat do týmu po osmileté pauze přinesl nový náboj a jako navigátor se rozhodně osvědčil," dodal letos 35letý řidič Tatry 815, jež byl šťastný, že se jim podařilo dojet do cíle, i když to celý tým stálo hodně sil.


 

Publikováno: 12.01.2015

<<< zpět na přehled článků