Děkujeme za parádní souboje v Janovicích! A těšíme se na vás 23. června v Dobřanech na 24hodinovce aut a 2hodinovkách motorek a čtyřkolek.

 
24hours OffROAD Maraton Dobřany
Vyhledat tým podle:
Editace týmů - login: Heslo:
Přihlášení k odběru aktualit
 
ČESKÁ VERZE       ENGLISH VERSION      
výběr ročníku

Partneři:  
Intercontonental Rally

SEDOS Stavby a.s.

Automoto areál Ředhošť

PIRELLI

Tankodrom Milovice

Banner Baterie

D-PERFECT s.r.o.

Jeep

Zeppelin CZ s.r.o.

V 4 Catering

Sabe

Birell

BSB s.r.o.

ARO Manyjak PRAHA

Články

OffROAD Maraton 2016: Je dobojováno!

Sezona OffROAD Maratonu 2016 skončila. Poslední díl seriálu se jel sobotu 5. listopadu v Ředhošti. Finále přineslo parádní souboje až do konce. Zlatý průjezd cílem napříč kategoriemi patřil motorkáři Lubomíru Vojkůvkovi, čtyřkolkáři Martinu Miřejovskému a bugině Quadservisu Špak - Papá Buggy Týmu.

Večer se konalo slavnostní vyhlášení celé sezony. Mistrovské tituly mezi auty si odvezli KB System offroad team (speciály do dvou litrů), Valtr offroad team (nad dva litry), RP Interier (do litru) a Lego team Kdyně (Amatér). Bugina PR Interieru se stala také absolutním vítězem sezony a získala startovné na Intercontinental Rally 2017, africký závod do Dakaru. Stejnou cenu dostali i Martin Miřejovský na čtyřkolce a Erik Mikulášek na motorce. Ten se zapsal do historie maratonu také tím, že absolutní prvenství vybojoval jako jezdec ve třídě Pohár.

Téměř tříkilometrová trať nalákala na poslední závod sezony početnou startovní lajnu. V osm ráno se do dvouhodinovky vydalo přes 140 jezdců v jedné stopě. Začalo sice drobně pršet, ale přeháňky ustávaly. Diváci viděli na jílovitém povrchu několik pádů, ale jejich počet byl podobný jako na jiných kláních. Závodníci si dokázali užít i skoky, zatáčky a rychlejší úseky. Výborný soutěžák v jedné stopě Lubomír Vojkůvka z Vype racing teamu si spravil chuť po nevydařeném závodu ve Vřesové a dojel absolutně první. Následoval ho Tomáš Coubal z Toors vratové systému, který si konečně užil souboj s nestorem tratí naplno. Zraky fanoušků se upíraly také na Erika Mikuláška z Loras racing teamu, který bojoval o udržení absolutního pořadí napříč kategoriemi dle počtu ujetých kilometrů v sezoně. Mikulášek jel vyrovnanou jízdu a udržel i rychlé tempo. Třetí místo celkově v Ředhošti mu zajistilo nejen mistrovský titul v pohárové třídě E2, ale také nejvyšší trofej mezi motorkáři a hlavní cenu – startovné na africký závod do Dakaru Intercontinental Rally 2017. Druhý absolutně skončil Jiří Kelich z Kestone Racing (Mistr Moto E2) před Broňkem Jančou (Mistr Moto E1). Titul mezi mistrovskými veterány získal Bohumil Michálek z Enduro teamu Velká. V pohárových E1 Martin Prokeš z TJ Sokolu Krásné Pole - VKP Racing teamu, V E2 již zmiňovaný Erik Mikulášek a v pohárových veteránech Josef Batelka z JB Racing.

Startovné na africký závod převzal i Martin Miřejovský z Teamu Max 2. Ten také neměl před Ředhoští celkové vítězství jisté. Na paty mu šlapal Juraj Varga z Motorsports Teamu. Tomu se ale v závodu nedařilo podle představ a skončil šestý v kategorii. Miřejovský tak v cíli slavil nejen mistrovský titul mezi sportkami, ale také celkové prvenství napříč kategoriemi. Varga získal titul vicemistra a zůstal o 11 kilometrů v sezoně na druhém místě absolutně. Zde ho jako třetí doplnil letošní mistr 4x4 Michal Vágner z týmu Čtyřkolky Tišnov, který slavil titul s náskokem tří bodů před Danem Matějkou z LTCar Racing. Druhý v Ředhošti Luboš Kuncíř z Kaskader racing teamu těsně před cílem předjel Tomáše Kadeřábka z Kábek racing teamu. Ten v Ředhošti předvedl parádní výkon, ale kvůli technice nakonec skončil třetí. Při vyhlášení celého seriálu zůstal Kuncíř těsně pod stupni vítězů. Mezi mistrovskými sportkami ho o bod porazil Radek Eiselt z EISteamu. Titul sezony mezi veteránskými mistry ukořistil Dušan Novotný z Kaskader racing teamu. V pohárových kategoriích byli nejlepší: Quad do 500 Filip Koutecký z Vype racing teamu, quad nad 500 René Gargulák z Valachia racing teamu a quad Petr Kuchař z SP Čtyřkolky Bavorov racing teamu.

Sezonu 2016 uzavřely i děti a mladší junioři. V dětech i mladších juniorech na čtyřkolce exceloval Maxim Timoš z KM racingu, který vyhrál i oba finálové závody. Mistrovský titul na motorce mezi dětmi získal Mirek Franče z HEC Klub Enduro (vítěz v Ředhošti) a mezi mladšími juniory Šimon Maur, týmový kolega Frančeho. Přestože bral v Ředhošti třetí místo za Frančem a prvním Juliusem Mikulou, nováčkem maratonu.

Po závodu dětí a mladších juniorů se do své poslední čtyřhodinovky pustilo 24 aut. A bojovala od začátku do konce. Nervy drásající souboj prožíval Valtr offroad team, který chtěl udržet vedení ve speciálech nad dva litry. Ale v 15. kole ho na hodinu zastavil prasklý náboj kola a pak musel pořádně šlápnout do pedálu. Prvenství nakonec udržel a bratrská dvojice Jaroslav a Michal Valtrovi poprvé slavili mistrovský titul. Za nimi se umístil Wings team a Offroad centrum Jase, druhé ve finálovém klání.

V Ředhošti jako první cílem profičel speciál nad dva litry KB System offroadu teamu. Mistrovský titul ale slavil druhý týmový vůz, Suzuki Jimny KB System offroad teamu I. Ten do finále nastupoval už v roli mistra a čtyřhodinovou jízdou oslavili obhájení loňského titulu. Souboj do posledních metrů probíhal mezi OM racingem a Autocentrem Luňák. OM racing vedl, ale dvě kola před cílem prorazil pneumatiku. A 13minutová oprava ho stála zlato. Nejvyšší příčku tak potřetí po sobě obsadili Luňáci. V celkovém pořadí sezony ale zůstali na třetím místě za OM racingem a vítězným KB Systemem.

V kategorii Amatérů na posledním klání vyhrál Kamionservis. Dařilo se také dámskému týmu Angels Offroad team, který skončil druhý a o kolo porazil třetí Manyjak offroad team. Mistr letošní sezony Lego team Kdyně neprojel pod cílovou šachovnicí. Po 24 kolech řešil problém s kabely, které hořely. A do závodu se už nevrátil. Letošní titul mu již ale nikdo nevzal. Angels skončily jako vicemistryně a Kamionservis slavil sezonní bronz.

Poslední závod sezony přerušil bugině RP Interieru sérii neporazitelnosti. Kvůli opravě řemenu a poloose ztratil tým náskok a zlato získal Quadservis Špak – Papá Buggy Team, vůbec nejrychlejší vůz v Ředhošti. V kategorii ho následoval Andy Motors Racing team. RP interier byl třetí. Výborně jel i nováček maratonu Team Želva v kotrmelcích, který zůstal jen o dvě kola na čtvrté příčce. V hodnocení sezony ale bylo pořadí jasné: třetí Polaris team, druhý Quadservis Špak – Papá Buggy Team a první RP Interier s Rostislavem Plným za volantem. Právě on také získal startovné na Intercontinental Rally 2017.


Všechny výsledky najdete zde.
Fotogalerii z finálového klání najdete zde. Absolutní pořadí motorkářů: 1. Mikulášek, 2. Kelich, 3. Janča.
Absolutní pořadí motorkářů: 1. Mikulášek, 2. Kelich, 3. Janča.
Absolutní pořadí čtyřkolkářů: 1. Miřejovský, 2. Varga, 3. Vágner.
Absolutní pořadí čtyřkolkářů: 1. Miřejovský, 2. Varga, 3. Vágner.
Auta: 1. RP Interier, 2. Quadservis Špak - Papá Buggy Tým, 3. Valtr offroad team.
Auta: 1. RP Interier, 2. Quadservis Špak - Papá Buggy Tým, 3. Valtr offroad team.
 

Publikováno: 07.11.2016

<<< zpět na přehled článků